Головна » Різні новини » 7 головних чинників, які провокують інсульт

7 головних чинників, які провокують інсульт

28.04.2016 в 18:29 переглядів: 385 коментарів: 0 Різні новини
Експерти виділяють сім основних причин, які можуть спровокувати інсульт.

1. Стрес

Саме стресовий стан супроводжується підвищеним артеріальним тиском. При цьому ще й частішає серцебиття, посилюється механізм атерогенеза і згортання крові - все це є факторами ризику виникнення ішемічного інсульту.

2. Куріння

Про шкоду курені відомо давно і всім. Але варто нагадати, що це пристрасть є одним з головних незалежних факторів ризику розвитку ішемічного інсульту. Зауважте, що ризик курців характерний для всіх вікових категорій, різних расових груп, незалежно від статі людини. Експерти в цій галузі ще раз підтверджують, що куріння подвоює ризик розвитку інсульту в порівнянні з некурящими. Коли людина відмовляється від паління, ризик розвитку інсульту знижується, а остаточно зникає тільки протягом 5 років. Але навіть пасивне куріння підвищує ризик серцево-судинних захворювань, в тому числі і інсульт.

3. Алкоголізм

Зловживання алкоголем є одним з факторів ризику для всіх типів інсульту. У людей, які зловживають спиртними напоями, ризик інсульту вище на 69%. Також загальновідомо, що алкоголь викликає гіпертензію, підвищує згортання крові, сприяє зниженню мозкового кровотоку. У хронічних п'яниць прискорюється вікова мозкова атрофія. Найбільше смертність від ішемічного інсульту відзначається у вихідні та святкові дні - час, коли люди активно і масово прикладаються до спиртного.

4. Ожиріння

Наявність зайвої ваги безпосередньо пов'язане з гіпертензією, цукровим діабетом і дисліпідемією. А кожне з цих захворювань є фактор ризику розвитку інсульту.

5. Серцево-судинні захворювання

Проблеми зі здоров'ям серцево-судинної системи негативно впливають на обмінні процеси в серці і мозку. При цьому помітно знижується рівень енергоутворення і кровопостачання, а все це сприяє ожирінню. І, як наслідок, про який говорилося вище, стають причиною інсультів.

6. Діабет

Це ще один яскравий фактор ризику появи інсульту. При цьому у 30-40% хворих, які вже перенесли інсульт, був виявлений цукровий діабет (ЦД). Варто врахувати, що поширеність захворювання інсультом у чоловіків, які страждають на цукровий діабет, в 1,5-4 рази вище, у жінок - в 2-6 разів вище, ніж в осіб аналогічного віку без СД.

7. Гіпертонія

Цей фактор дає найбільший відсоток серед факторів ризику розвитку інсульту (близько 65-90% інсультів). Тому важливий систематичний контроль артеріального тиску, який може знизити ризик першого інсульту на 30-40%.

Джерело:http://healthyliving.com.ua
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL