Головна » Різні новини » 7 речей, які не можна робити в лазні

7 речей, які не можна робити в лазні

28.11.2016 в 08:21 переглядів: 361 коментарів: 0 Різні новини
Не випадково для російської людини відвідування лазні стає традицією, можна сказати, якимсь священним дійством, ритуалом, який оточений своїми прикметами і забобонами.

А вже яке лазня готова подарувати насолоду ...

1
Після півночі ні ногою

Якщо ви думаєте, що лазня, як острів, в ній не жив, то помиляєтеся. З давніх-давен в ній живе банник - банний господар. Істота це любить, щоб йому всіляко догоджали, залишали мило, наприклад, або воду з глечика НЕ ​​випліскували - Банник адже теж необхідно митися. А паритися він вважає за краще строго після півночі. Якщо і вам в голову прийде така «щаслива» думка, стережіться - банник вас «задавить». Простіше кажучи, напустити чаду на вашу відчайдушну голівоньку.

2
Жінка, відійдіть!

Навіть в лазні жінок очікувала суцільна дискримінація, а все тому, що вважалися вони споконвіку нечистими. Їм і в церкву-то не завжди дозволялося входити, що вже тут говорити про лазню. Вважалося, що якщо жінка буде ходити в лазню перша, то все змиті нею хвороби і гріхи перейдуть на того, хто буде паритися після неї. Тому першими, звичайно ж, йшли митися «святі» чоловіки, а вже тільки потім їх «нечисті» дружини.

3
Третьої черги не буде!

Крім того, що банник воліє паритися після півночі, він ще любить помитися в третю чергу, в так званий «третій пар». Врахуйте, Банников не пробачить, якщо ви спробуєте все-таки порушити черговість і ввійдете в баню в третій захід. Дії банника будуть ніжні і трепетні: він або окропом вас обіллє так, що шкіра зійде, або просто придушить. Чистота, звичайно, запорука здоров'я, але якщо вже не встигли, то лягайте-но краще спати брудними - целее будете.

4
Чи не підвищувати градуси

Схоже, що банник все ж жіночої статі, тому як терпіти він не може спиртне. Підвищувати градуси, звичайно, в лазні можна, але тільки температурні. З любителів «перекинути» в лазні, та не по одній, Банников, вважалося, міг здерти шкіру і ... натягнути її на стелю. Втім, у цього марновірства є цілком зрозумілі пояснення. Нетверезий чоловік може таких «чудес» у лазні накоїти: облитися окропом, впасти на жар або й зовсім «піти в отключку». Потім, звичайно, можна сказати, що це справа рук банника, але від такого пояснення опіки хворіти менше не будуть.

5
Не плюй на камені

Ситуація тут не як у приказці з колодязем. Все набагато простіше: плюнеш на камені, а той самий банник плюне в відповідь, та так, що мало не здасться. Товариш він дуже образливий, і при будь-якому натяку на неповагу карає нещадно. А ще вважається, що у тих, хто плює на камені в лазні, починається герпес. Вам це треба? Ото ж бо ... Куди вже краще піддати пару, плеснув на камені чистої водички, і порадувати банника.

6
Кожному - по вінику

Банні віники - настільки серйозний атрибут, що до їх вибору слід підійти з особливою трепетом і хвилюванням. В'язати віники можна тільки в повний місяць, при цьому слід розглянути, чи не з обгорілого ви дерева щипає гілочки і чи не росте з кореня цього дерева два ствола. А коли будете нещадно ламати гілки дуба або берези, весь час моліть у дерева про прощення. І ні в якому разі не можна в лазні користуватися віником після когось. Вважається, що чужим віником ви перенесете на себе всі хвороби, турботи і неприємності його господаря. Так що кожному ширяючого - за особистим віника!

7
Чи не банний день

Свої правила існують і по днях, в які можна відвідувати лазню. Ні в якому разі не в понеділок - в цей день лазня повністю в розпорядженні банника, а ви вже зрозуміли, що з ним жартувати не варто. Кращими днями для походу в лазню завжди вважалися четвер або субота. Ті, хто особливо схильні до чистоти, можуть додати ще і вівторок. У ці дні банник навіть готовий люб'язно доглянути за нечистою силою, щоб та вам не докучала.
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL