Головна » Освіта » Адвокатам не потрібно пред'являти диплом вузу за участю в адміністративному судочинстві

Адвокатам не потрібно пред'являти диплом вузу за участю в адміністративному судочинстві

29.07.2016 в 07:58 переглядів: 358 коментарів: 0 Освіта
Новий закон уточнив порядок підтвердження повноважень адвокатів, що беруть участь при розгляді адміністративних справ в порядку КАС РФ (Федеральний закон від 2 червня 2016 р № 169-ФЗ "Про внесення змін до статті 55 і 57 Кодексу адміністративного судочинства Російської Федерації").

Закріплено, що адвокати повинні представити суду тільки документи, що засвідчують їх статус і їх повноваження. А інші представники зобов'язані пред'явити не тільки документи, що засвідчують їх повноваження, а й документи про освіту. Нагадаємо, представляти інтереси сторін при розгляді адміністративних справ в судах можуть тільки особи, які отримали вищу юридичну освіту (ч. 1 ст. 55 КАС України).

Ще до внесення поправок, в грудні минулого року, ВС РФ підкреслив, що адвокати представляти документи про освіту не зобов'язані. Суд нагадав, що адвокатський статус сам по собі має на увазі наявність вищої юридичної освіти (ст. 9-12 Закону від 31 травня 2002 № 63-ФЗ "Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Російській Федерації"). Адвокати, на думку ВС РФ, повинні підтвердити свої повноваження довіреністю, а статус - посвідченням адвоката.

Після цього скорегувати норми КАС РФ запропонували члени Ради Федерації Андрій Клішас і Вадим Тюльпанів. Вони вказали при цьому, що на практиці суди, які здійснюють адміністративне судочинство, часто не допускають до участі в судових засіданнях адвокатів без подання документів про наявність вищої юридичної освіти. Подібні випадки, за їхніми словами, мають місце в Москві, Астраханської, Кемеровської, Мурманської областях, а також в інших регіонах, і кількість їх продовжує зростати.

Нові правила вступили в силу з учорашнього дня, 2 червня.
Важлива інформація:http://lingvoportal
 http://www.garant
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL