Головна » Економіка » Алкоголь і сигарети знову подорожчають

Алкоголь і сигарети знову подорожчають

21.09.2016 в 08:15 переглядів: 368 коментарів: 0 Економіка
Український алкоголь і тютюнові вироби з наступного року знову подорожчають. У п'ятницю уряд затвердив підвищення акцизу на пиво та алкоголь на 20%, на сигарети - на 30%. Відповідні ставки закріплені в проекті державного бюджету на 2017 рік. Після підвищення акциз на кріплені вина зросте з 7,16 грн за 1 л до 8,02, з літра 100% спирту стягуватимуть 126,96 грн акцизу замість нинішніх 105,8 грн.

Акциз на слабоалкогольні напої підвищиться з 211,6 грн за 1 л 100% спирту до 236,97 грн (акциз розраховується виходячи зі ступеня вмісту спирту в напої. - Ред.). З наступного року акциз на пиво може скласти 2,98 грн за 1 л. А за 1 000 сигарет з фільтром виробникам доведеться заплатити 413,74 грн проти нинішніх 318,26 грн. Крім цього, адвалорна складова акцизу на сигарети зросте з 12 до 15%.

Виробники вже відреагували на можливе підвищення акцизів. "Оптимальним розміром підвищення акцизу на сигарети буде його щорічне збільшення на 20%, що дозволить Україні приблизно за 10 років вийти на мінімальний рівень акцизів в ЄС (90 євро за 1 000 штук)", - говорить Наталія Бондаренко, директор з корпоративних зв'язків Philip Morris Ukraine. Погоджується з нею Олександр Когут, директор відділу корпоративних питань і комунікацій JTI Україна. За його словами, виробники стурбовані підвищенням адвалорної складової. "За останні кілька років 23 з 28 країн ЄС знизили адвалорну частину акцизу. А в Швеції, Данії, Нідерландах адвалорна ставка сьогодні становить всього 1%", - констатує Когут. Якщо специфічна і мінімальна ставки збільшаться на 30%, а адвалорна на 3 п. П., Пачка сигарет подорожчає на 4-5 грн, каже Когут.

Обіцяне урядом підвищення не лякає Imperial Tobacco, каже Олег Стрекаль, директор компанії в Україні, Молдові та країнах Кавказу по корпоративним і юридичних питань. За його підрахунками, надходження при таких ставках складуть в 2017 році 39,4 млрд грн при зниженні обсягу ринку на 4%, до 67,6 млрд штук сигарет. "Якщо реалізувати сценарій наших конкурентів (+ 20% специфіки і мінімуму, адвалор 12%), бюджет отримає 35 млрд грн.

І Когут, і Бондаренко запевняють, що підвищення адвалору - конкурентна перевага виробників, в портфелі яких найбільша частка дешевих сигарет. "Уявіть, що у вас в портфелі практично немає сигарет, які платять адвалор - зараз він стягується з сигарет дорожче 17,9 грн. Тому підвищення адвалору жодним чином не позначиться на ваших цінах, при цьому податкове навантаження, а з нею і ціни конкурентів, підвищаться ", - пояснює Когут.

Незадоволені озвученим підвищенням і виробники спиртних напоїв. "Сьогодні будь-який, навіть незначне підвищення акцизу негативно позначиться на обсягах виробництва", - вважає директор асоціації Виноградарі та винороби України В'ячеслав Пономарьов. Погоджується з ним і директор асоціації Укргорілка Володимир Остапюк. "Різке підвищення акцизу вичерпало себе як джерело забезпечення додаткових податкових надходжень до бюджету. За 2011-2016 роки ставки акцизного податку на горілку і лікеро-горілчані вироби збільшені на 151%, виробництво скоротилося майже в два рази, а надходження зросли лише на 10, 5% ", - розповідає він.

Пивна галузь не розраховувала на підвищення акцизу на 20%, говорить Євген Шевченко, генеральний директор Carlsberg Ukraine. "На заморозку акцизу ми не розраховували і підтримали ініціативу Міністерства фінансів по індексації ставок на рівень інфляції - на 12%. Пиво - єдиний підакцизний товар, який виконав свої зобов'язання в розрізі Угоди про асоціацію з ЄС і вже вийшов на рекомендовану ЄС мінімальну ставку акцизу" , - пояснює він. Шевченко побоюється, що через підвищення акцизу пивний ринок продовжить скорочуватися.

Виробники алкоголю та тютюну розраховують, що анонсоване підвищення акцизу можуть переглянути під час обговорення бюджету в комітетах.
http://biz.liga.net/all
Важлива інформація:http://lingvoportal.blogspot
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL