Головна » Економіка » Азербайджан виставляє ультиматум

Азербайджан виставляє ультиматум

09.12.2016 в 08:49 переглядів: 280 коментарів: 0 Економіка
Напередодні з офіційним візитом до Азербайджану прибув президент Білорусії Олександр Лукашенко, a вже ввечері стало відомо, що за підсумками переговорів з Ільхамом Алієвим прийнято спільну заяву з карабахської проблематики. Формулювання цієї заяви аж ніяк не стала несподіванкою, так як президент Білорусі не вперше відкрито підтримує азербайджанську позицію з питання врегулювання карабахського конфлікту.

Згідно із заявою, Азербайджан і Білорусь виступають за вирішення конфлікту в Нагірному Карабасі відповідно до норм міжнародного права і перш за все на основі дотримання та забезпечення суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів держав, а також відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН і рішень ОБСЄ. Таким чином Лукашенко в черговий раз захистив територіальну цілісність Азербайджану, незважаючи на те, що в недавньому минулому подібне ж заяву додало ложку дьогтю в вірмено-білоруські відносини.

Нагадаємо, в ході квітневого загострення в Карабасі МЗС Білорусії виступив із закликом сторонам конфлікту негайно припинити вогонь і уникати будь-яких кроків, які ведуть до зростання напруженості і людських жертв, а також слідувати загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, перш за все на основі дотримання та забезпечення суверенітету , територіальної цілісності і непорушності кордонів держав.

На наступний же день в МЗС Вірменії був викликаний білоруський посол, якому пояснили, що подібна заява «не відповідає духу вірмено-білоруських відносин і йде врозріз із зобов'язаннями, взятими сторонами в рамках ОДКБ та інших багатосторонніх структур, завдаючи шкоди переговорному процесу, заохочуючи застосування сили у врегулюванні нагірно-карабахського конфлікту ».

Через два з лишком місяці в Єревані відбулося засідання міністрів закордонних справ країн-членів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), за підсумками якого було прийнято заяву з карабаського конфлікту. Документ назвали проармянским, так як він чітко давав зрозуміти Азербайджану, що організація, а отже і Білорусія, не підтримує його позицію щодо деяких питань. Таким чином шорсткості у відносинах Єревана і Мінська були забуті, але як виявилося тимчасово.

МЗС Вірменії поки мовчить, що і зрозуміло - все це скидається на заїжджений фільм, так що добре відомо, чим все закінчиться. Чи буде запрошений посол країни в зовнішньополітичне відомство і в цей раз поки невідомо. А поки віце-спікер вірменського парламенту, співголова вірмено-білоруської міжпарламентської комісії зі співробітництва Едуард Шармазанов освіжив пам'ять білоруським колегам, нагадавши, що підпис Олександра Лукашенко стоїть під декларацією ОДКБ, підписаної в Єревані місяць тому, в якій відображена позиція країн-учасниць структури з карабаського врегулювання.

«Зокрема, було висловлено солідарність мінським і петербурзьким домовленостям щодо зниження ескалації в зоні конфлікту, мирного врегулювання проблеми на основі трьох Гельсінкських принципів - право народів на самовизначення, територіальна цілісність держав і незастосування сили. Вірменська сторона саме це приймає в якості офіційної позиції Білорусі і країн ОДКБ з карабаського врегулювання », - заявив Шармазанов. Політик зазначив, що порушення положень цього документа означає ігнорування позиції ОДКБ, однак висловив думку, що всі глави держав ОДКБ все ж поважають свої підписи.
http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL