Головна » Економіка » Бензин може подорожчати на 1,5 гривні: як і чому зміняться ціни

Бензин може подорожчати на 1,5 гривні: як і чому зміняться ціни

14.06.2016 в 09:29 переглядів: 205 коментарів: 0 Економіка
Експерти вважають: в Україні є економічне обґрунтування значно підвищити вартість палива на АЗС, але оператори ринку бояться зниження попиту
В Україні продовжують зростати ціни на бензин. Так, якщо місяць тому середня вартість літра А-95 була на рівні 20,72 гривні, сьогодні за такий же обсяг палива доводиться платити 21,17 гривні. На цьому, як заявляють експерти енергоринку, зростання цін не зупиниться. У зв'язку з подорожчанням світлих нафтопродуктів з'явилося економічне обґрунтування підняти вартість бензину на 1,5 гривні. Детальніше про те, чому і як можуть змінитися ціни на бензин в Україні, з'ясовував сайт "Сегодня.ua".

Бензин дорожчає через зростання котирувань нафти

Останнім часом на сировинному ринку спостерігається стійка тенденція до зростання вартості нафти. Як пояснюють в Міненерго, до подорожчання в структурі ціни на бензин 36% становила закупівельна ціна нафтопродуктів, 45% - податки.
На даний момент барель нафти Brent коштує приблизно 50 доларів. Як припускають аналітики скандинавської банківської групи Nordea, до кінця року ціна збільшиться до 57 доларів, а в наступному році досягне позначки в 63 долара.

Якщо барель нафти коштуватиме 60 доларів, передбачає директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич, з'явиться економічне обґрунтування підняти ціни на бензин на 3 гривні. Так, як пояснить економіст, в одному барелі 159 літрів, при подорожчанні бареля нафти на 10 доларів, вартість бареля бензину може підвищитися на 5 доларів.

"Якщо вартості нафти буде і далі зростати, найімовірніше, на українських заправках ми побачимо підвищення цін. Може бути не відразу, тому що оператори намагаються відстрочити подорожчання. Останній тиждень зростання цін сповільнилося. Якщо нафта закріпиться на поточній оцінці - 50-52 долара за барель, через якийсь час ми побачимо зростання цін на українських АЗС ", - говорить Дмитро Марунич.
"Якщо вартості нафти буде і далі зростати, найімовірніше, на українських заправках ми побачимо підвищення цін. Може бути не відразу, тому що оператори намагаються відстрочити подорожчання.

Останній тиждень зростання цін сповільнилося. Якщо нафта закріпиться на поточній оцінці - 50-52 долара за барель, через якийсь час ми побачимо зростання цін на українських АЗС ", - говорить Дмитро Марунич.

До слова, як відзначають експерти, вартість бензину потрібно було підвищувати ще кілька місяців тому, проте тоді оператори ринку нафтопродуктів не стали міняти цінники, так як через "мертвого сезону" доводилося боротися за кожного клієнта. Зараз же, коли українці стали частіше користуватися особистим транспортом, доводиться компенсувати "відкладене подорожчання".
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL