Головна » IT новини » Безпека: дрони - охоронці (відео)

Безпека: дрони - охоронці (відео)

10.03.2014 в 23:31 переглядів: 1709 коментарів: 0 IT новини
 
 
Дуже перспективна техаська компанія Chaotic Moon Studios на ринку існує вже не один рік. Хлопці займаються неординарним дизайном і створюють різні застосування, ігри, системи і веб-сайти для найзнаменитіших компаній, наприклад: веб-студія GM, Chevrolet, Fox, Pixar, Marvel, American Idol, Intel, The Daily і Whole Foods. Але коли вони не займаються створенням і розвитком сайтів, то збирають дуже божевільні речі.
 
Однією з таких речей є той, що літає дрон CUPID (Chaotic Unmanned Personal Intercept Drone). Зараз компанія не розглядає можливість масового випуску і продажу подібних механізмів. Але сьогодні мова піде не про те, коли ж можна буде купити таку штуку, а про те, як ця штука працює і для чого її можна використати.
 
Дрон вже здатний бути повністю автономним, але в зважаючи на юридичні причини (а не технологічних) їм можна управляти тільки вручну. Проте в реальному житті літаючий вартовий працюватиме приблизно таким чином:
Встановлена у вашому будинку сигналізація помічає, що хтось проникає у вашу приватну власність.
 
CUPID пробуджується на своїй станції, активується і спрямовується в місце проникнення для встановлення візуального контакту з порушником. В цей же час машина посилає на ваш смартфон інформацію про те, що щось відбувається у вашому будинку.
 
Виявивши порушника, дрон включає камеру (зараз використовується камера GoPro Hero 3), для того, щоб мати можливість передачі зображення людини, що проникла до вас. І якщо ви бачите, що "ой, та це ж просто тітка Елен", або якась тварина, ви натискаєте кнопку на вашому смартфоні і дрон повертається назад на своє місце.
 
Але якщо це дійсно порушник вашої приватної власності, ви натискаєте кнопку "Перехоплення", і робот інформує незнайому людину про те, що йому зараз же варто розгорнутися і покинути приміщення. Окрім цього на дрон встановлений двосторонній аудіозв'язок, який дозволяє вам особисто попередити людину, що незаконно проникла у ваш будинок.
 
Якщо порушник плювати хотів на ваші загрози, CUPID вистрілює в нього тазером потужністю 80 тисяч вольт і в той же час починає дзвонити в служби правопорядку. У випадку якщо порушник спробує піднятися і втекти, робот подасть ще один розряд. І так, це дійсно працює. Один із співробітників Chaotic Moon Studios викликався добровольцем для особистої перевірки працездатності системи (він, до речі, в порядку).
 
Відео:
 
 
 
Але це далеко не усе здібності і можливості літаючого вартового. За бажання замість тазера на CUPID можна буде встановити перцеві кульки, якими він стрілятиме в порушника. Вони дуже схожі на кульки для пейнтбола, але заправлені не фарбою, а перцевим розчином. Окрім цього дроном можна управляти через систему віртуальної реальності. Загалом, можливості в тій чи іншій мірі практично безмежні, чому наявність такої штуки ще більше лякає.
 
Так, зараз CUPID знаходиться в руках "хороших хлопців", але ж ніхто не може виключити вірогідність того, що подібний робот може одного разу виявитися і в руках "поганих хлопців". Що якщо ці люди вирішувати "повеселитися" і почнуть нападати на інших громадян, при цьому будучи знаходячись від них дуже на видаленій відстані? А що буде, якщо такого робота одного разу оснастять справжньою вогнепальною зброєю?
Зараз оснащення дрона CUPID виглядає таким чином:
Гексакоптер з доладною рамою
Тазер з можливістю видаленого управління
Шість 17-дюймових композитних лопатей
Регулятор швидкості 40 amp
GPS- контроллер
Дві трехъячеистых батареї місткістю 6400 мАч
Камера GoPro Hero3
Окуляри RC FPV Vision System
Діоди підсвічування
Два захоплення
За словами хлопців з Chaotic Moon, CUPID - це усього лише початковий етап їх роботи з дронами. Зараз команда розробляє EMP- дрона, який вестиме "полювання" за надмірно допитливими журналістами. Працювати він буде приблизно так само, як і CUPID, але замість тазера або перцівки, в нім використовуватиметься електромагнітну гармата, призначена для виведення із ладу електронного устаткування, ніби фото- і відеокамер.
Для того, щоб не зашкодити самому собі у момент електромагнітного імпульсу, дрон буде одягнений в корпус, що виконує функцію клітини Фарадея. Окрім цього, дрон також оснащуватиметься спрямованою вниз камерою, яка допоможе йому уникати зіткнення з людьми, що знаходяться внизу, і технікою.
Окрім цього, Chaotic Moon працює над створенням дрона-инспектора, який займатиметься видаленою перевіркою газових і нафтових трубопроводів на предмет їх витоку. Для цього на машину встановлюватиметься тепловизор FLIR.
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL