Головна » Економіка » Білорусь припинила спотові поставки палива в Україну

Білорусь припинила спотові поставки палива в Україну

01.09.2016 в 10:58 переглядів: 193 коментарів: 0 Економіка
Білоруські виробники нафтопродуктів не відпускають товар за контрактами "день в день". Про це OilNews повідомили джерела на ринку.

З 4 липня Мозирський НПЗ припинив поставки на умовах "спот" (умови розрахунків, при яких оплата за угодою проводиться негайно - як правило, протягом двох днів). Зараз ресурс продається тільки на умовах TERM (довгострокові контракти терміном від місяця).

Крім того, НПЗ Нафтан заявив про відсутність пропозиції бензину К-5 (назва бензинів групи Євро-5 в класифікаторі Митного союзу) на липень для України.

Зараз спотові угоди можна зробити висновок тільки через Білоруський нафтовий торговий дім, але обсяг пропозиції там обмежений.

Зміни обумовлені дефіцитом нафти в Білорусі через зменшення поставок сировини з Росії. Згідно з прогнозами джерел на ринку, такий стан речей збережеться мінімум до кінця третього кварталу.

Нагадаємо, Росія планує до кінця року скоротити поставки нафти в Білорусь на 5 млн т. Так, концерн Белнефтехим в кінці червня отримав затверджений графік на третій квартал 2016 року, згідно з яким обсяг що надходить з РФ нафти буде знижений на 2,25 млн т.

Як відомо, між Мінськом і Москвою існують розбіжності з приводу поставок білоруських нафтопродуктів в Росію.

На початку поточного року Білорусь призупинила поставки автомобільного палива в Росію через те, що різниця в експортної вартості бензину в Росію і ЄС становить $ 80-100 на тонні. У відповідь російська сторона пригрозила скоротити поставки нафти в Білорусь з розрахунку 5 т "чорного золота" за кожну тонну недопоставленого палива.
http://dengi.ua/business
Вадлива інформація:http://lingvoportal
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL