Головна » Здоров`я » Болить живіт - перевір серце

Болить живіт - перевір серце

24.05.2016 в 07:43 переглядів: 438 коментарів: 0 Здоров`я
Проблеми з серцем і емоційний стан людини тісно пов'язані. Дослідження показали: серед хворих, які перенесли інфаркт, 55% страждають депресією!

В останній рік на кардіо-логічних конгресах лікарі піднімають одну і ту ж проблему. Раніше середній вік інфарктників був 55 - 65 років. Зараз же основна група ризику - чоловіки 40 - 45 років, зайняті нервової, напруженої роботою. Причому в такому віці більше відсоток важких великих інфарктів і навіть розривів серцевого м'яза, розповідають фахівці.

Більше 60% інфарктів у віці до 45 років трапляються при незмінених коронарних судинах - як би на тлі повного здоров'я.

Напад розвивається раптово

У людей у ​​віці інфаркти трапляються частіше через те, що судини закупорюються тромбами і атеросклеротичними бляшками.

- А ось в хворобах більш молодих людей часто винен гострий спазм коронарної судини. Викликати такий раптовий напад може сильний стрес, алкоголь (для нашої країни характерні «алкогольні інфаркти»), надмірні навантаження, - говорить кардіолог, лікар вищої категорії Тамара Огіева. - Застати такий інфаркт може зненацька - на роботі, в фітнес-клубі, за кермом.

Що таке інфаркт? В результаті спазму коронарної судини або закупорки тромбом кров не може пробитися до серця, починається кисневе голодування його тканин. Незабаром в серцевому м'язі виникає вогнище некрозу (омертвіння). Це і є інфаркт. Залежно від ділянки ураження інфаркти діляться на дрібновогнищеві і великовогнищевий (великі).

Класичні симптоми інфаркту:

сильна, що давить біль за грудиною (триває довше 15 хвилин),
наростання задишки,
посиніння губ,
холодний піт і моторошний страх смерті, що пояснюється загальним кисневим голодуванням.
Однак зараз все частіше лікарі стикаються з нетиповими проявами. Інфаркт - гастралгическая форма - проявляється раптової болем (частіше з лівої сторони) і здуттям живота. Так що якщо немає чітких ознак того, що у людини розлад травлення, зате є такі симптоми, як посиніння губ, задишка і блідість обличчя, не робіть промивання шлунка. Спочатку потрібно виключити проблеми з серцем.


Іноді єдиним проявом серцевого нападу може бути біль в лівій руці, плечі, біль в нижній щелепі зліва, зубний біль (також зліва). Якщо такий біль почалася після навантаження і їй немає інших логічних пояснень, ви належите до групи ризику - це привід скоріше обстежитися.

Головне - не запізнитися

- У 70% випадків смерть від інфаркту настає через несвоєчасно і неправильно наданої першої допомоги, - говорить професор кардіології, д. М. Н. Сергій Терещенко. - 30% хворих з великими гострими інфарктами взагалі гинуть, не дочекавшись швидкої.

Тому при підозрі на інфаркт дійте швидко:

Дати 1 - 2 таблетки нітрогліцерину під язик. Найзручніше нітропрепарати в формі спрею (наприклад, нітромінт, нитронг-форте). Спреєм треба бризнути під язик, ліки негайно потрапить в кров.
Розжувати таблетку аспірину.
Укласти людини так, щоб ноги були вище голови.
Не робіть самостійно масаж серця: якщо є аритмія, це може пошкодити.
Негайно викличте швидку, зробивши акцент при розмові з оператором на те, що, на вашу думку, у людини погано саме з серцем.

Що допоможе поставити діагноз

ЕКГ - основний метод діагностики інфаркту. У 80% випадків вона інформативна. Але інших випадків при одноразовому зняття змін не показує. Тоді проводять холтерівське моніторування: до грудей хворого прикріплюють спеціальний прилад і спостерігають ЕКГ в динаміці, кілька годин або добу, пояснює кардіолог Тамара Огіева.
ЕХО-кардиография - простіше кажучи, це УЗД серця.
Аналіз крові на дослідження певних ферментів.
Коронарографія - найінформативніше дослідження стану коронарних судин.

ВАЖЛИВО

Ні спорту, ні сексу?


П'ять міфів життя після нападу.

1. Кидати курити відразу після інфаркту шкідливо?

Лікарі кажуть: якщо ви курите - кидайте, а то й курите - не починайте. Спосіб же - поступово або відразу, індивідуально або в групі - не важливий і залежить від особистих переваг. Інфаркт є своєрідною «шоковою терапією», струсом, після якої кинути курити легше, так як сильно спогад про пережитий стрес.

Читайте також: Це поширене явище, як з'ясувалося, призводить до ожиріння
До речі, смертність серед тих, хто після інфаркту кинув палити, на 60% нижче в порівнянні з тими, хто не зміг відмовитися від шкідливої ​​звички.

2. На особистому житті після інфаркту доведеться поставити хрест?

Імовірність, що інтимні стосунки можуть привести до інфаркту, насправді невелика. Лікарі зазвичай рекомендують відновити статеве життя протягом місяця після хвороби. Це середні терміни. Не соромтеся з'ясувати це питання у свого лікаря.

3. Після першого неодмінно буде другий?

Більшість хворих, які перенесли інфаркт, повертаються до нормального життя. У 50% випадків після інфаркту на ЕКГ взагалі не фіксується жодних хворобливих змін.

Повернення до активного, повноцінного життя не тільки можливо, але й реально! Якщо, звичайно, під «нормальним способом життя" не мається на увазі пачка сигарет в день і шматок сала на ніч.

4. фізнагрузкі треба припинити?

Насправді фізичні навантаження знижують ризик виникнення серцево-судинних захворювань і повторних інфарктів. Навпаки, сидячий спосіб життя є одним з факторів ризику. Найкорисніші навантаження для сердечників - плавання, ходьба на біговій доріжці, тренажер «Еліпс». Щоб поліпшити кровообіг і зміцнити серцевий м'яз, потрібні не різкі, але ритмічні вправи. І стежте, щоб пульс при заняттях не піднімався вище 130 ударів в хвилину.

5. Дрібновогнищевий інфаркт легше, ніж великий?

Дрібновогнищевий інфаркт протікає легше, ніж великий, великовогнищевий, тому що область ураження серця менше. Однак через «незавершеності» такого інфаркту ймовірність повторних нападів більше, ніж при великому. Так що брати своє здоров'я і спосіб життя під жорсткий контроль потрібно після будь-якого серцевого нападу.

http://kp.ua
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL