Головна » Різні новини » Будильники шкідливі для здоров'я

Будильники шкідливі для здоров'я

31.03.2016 в 07:49 переглядів: 244 коментарів: 0 Різні новини
Нічний сон - невід'ємна частина нашого життя. Коли ми спимо, організм обробляє масу інформації, мозок налаштовується на вирішення важливих проблем. Під час сну відновлюються запаси життєвих сил. Як встановили вчені, для збереження здоров'я важливо вміти правильно прокидатися.

Як відомо, наш сон складається з різних циклів, кожен з яких триває 90-100 хвилин. За вісім годин сну спостерігається в середньому п'ять циклів, при цьому в кожному з них є дві фази сну - повільного і швидкого. Вважається, що саме в фазі повільного сну відбувається реабілітація та оздоровлення організму.

Фаза швидкого сну від циклу до циклу стає більш тривалою, проте глибина сну одночасно з цим зменшується. Швидкий сон в кожному наступному циклі все більше наближається до порогу неспання, однак розбудити людину, яка перебуває в цій фазі, значно складніше. Переривання такого сну може мати серйозні наслідки.

Людині легше прокинутися в період першого, другого і п'ятого циклу. В цей час його легше розбудити, та й після пробудження він буде відчувати себе добре, бадьорим і відпочилим. Зовсім по-іншому складеться ситуація, якщо розбудити людини під час третього або четвертого циклу.

Згідно з дослідженням вчених, якщо якийсь звук, навіть самий звичайний будильник стане причиною пробудження під час «глибоких» сновидінь, то людина не виспиться. Протягом дня у нього буде підвищена дратівливість, знизиться концентрація уваги, пам'ять і когнітивні навички, погіршиться зір. У довгостроковій перспективі це призведе до неврологічних розладів, депресії, зниження рівня мозкової активності, а в подальшому - до зміни інтелекту.

На думку вчених, щоб уникнути багатьох проблем, необхідно привчити свій організм до певного режиму сну. Якщо лягати спати в один і той же час, то в подальшому можна буде відмовитися від будильника. Справа в тому, що у кожної людини є власний біологічний годинник, які допомагають йому прокинутися.

Джерело: http://neboley.com.ua
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL