Головна » Здоров`я » Чи потрібно організму з ранку гаряче? ..

Чи потрібно організму з ранку гаряче? ..

05.04.2016 в 07:50 переглядів: 190 коментарів: 0 Здоров`я
У багатьох сім'ях є традиція починати ранок з гарячого чаю або кави. А то і супу. Є якась бабусина версія про те, що з ранку організму потрібно гаряче. Насправді це досить спірне твердження.

Для початку згадаємо, що основні частини нашого шлунково-кишкового тракту - шлунок і кишечник. Їжа спочатку потрапляє в шлунок. Там вона обробляється шлунковим соком - складним розчином, який складається з соляної кислоти, речовин, що нейтралізують її шкідливий вплив на стінки шлунка, і ферментів, які готують їжу для травлення.

У шлунку їжа нагрівається до температури приблизно 40 ° C і тільки потім переходить в кишечник, де починається власне травлення, як процес видобутку з їжі корисних речовин і розподіл їх для потреб всього організму.

Це природний процес, на який «заточений» наш організм. Якщо ми з ранку їмо або п'ємо тепле або гаряче, то воно може пройти в кишечник, не затримуючись для обробки в шлунку.

Тому ідеальною схемою ранкового сніданку є така. Хвилин за 20 до їжі - випиваємо склянку теплої (36- 40 ° C) некип'яченої води. Добре б пити воду, злегка підкислену лимонним соком. Вона не затримується в шлунку, а відразу переходить в кишечник. Там вона буде засвоюватися з користю для зневодненого за ніч організму. Вода, довго перебувала в шлунку - це буває коли ми, наприклад, п'ємо холодну воду - там обробляється соляною кислотою і в такому вигляді вже гірше засвоюється організмом.

А на сніданок корисно випити вітамінний напій кімнатної температури, з'їсти бутерброд і трошки фруктів.

Чай і кава більше потрібні дорослим для того, щоб підбадьоритися. Більшість міських жителів уже не здатні себе «завести» самостійно і змушені весь час підбадьорювати кофеїном, Теїном (чорний чай) і таніном (зелений чай). А у дітей судини в порядку, тому їм досить на сніданок вітамінного напою замість штучних тонізаторов.

Крім того, чай і кава - діуретики, вони сприяють небажаного зневоднення організму. А кава ще й вимиває кальцій.

Як висновок скажемо наступне. Дорослі вирішують, що їм пити і їсти з ранку самі, виходячи зі своїх відчуттів і багаторічних звичок. А от дітям і підліткам вранці краще сік, ніж чай і, тим більше, кава.

Джерело:http://healthinfo.ua
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL