Головна » Здоров`я » Чим кішки корисні для здоров'я: 12 фактів про терапевтичні властивості кішок

Чим кішки корисні для здоров'я: 12 фактів про терапевтичні властивості кішок

21.06.2016 в 09:06 переглядів: 343 коментарів: 0 Здоров`я
Фахівці, що вивчають взаємодію між людьми і тваринами, зовсім недавно зробили кілька відкриттів, пов'язаних з позитивним впливом кішок на здоров'я людини. Тепер, крім своїх традиційних переваг, ці буркітливі неженки можуть перетворитися на повноцінне медичне засіб, необхідне для лікування багатьох захворювань. Навіть один маленький кошеня, облаштувати в вашій оселі, зможе допомогти ...

Нормалізувати функції серцево-судинної системи

За даними Університету Міннесоти, турбота про кішку знижує ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи на 30-40% (на жаль, на власників собак це правило не поширюється). В тому числі, це стосується раптових серцевих нападів, що є однією з головних причин смерті в усьому світі. Цю статистику також підтверджують дослідження Національного Інституту Здоров'я (США): щасливі власники кішок мають більше шансів вижити після серцевого нападу, незалежно від його тяжкості.

Інші джерела порівнюють вплив кішок на можливість розвитку серцевих захворювань з регулярною дієтою, максимально знижує вміст солі в раціоні.

Підтримати імунітет

Позитивні емоції, які дарують людям коти і кішки, можуть стати хорошим стимулятором імунної системи. Ці тварини відмінно компенсують дефіцит соціальної взаємодії, допомагають подолати депресію, а також змушують грати з ними, що також позитивно відбивається на імунітеті.


Уникнути алергії і різних проблем з дихальною системою

Діти, які контактують в процесі дорослішання з кішками (і собаками) отримують своєрідну природну "імунізацію" проти алергії на шерсть цих тварин. Крім того, ці пухнасті грудочки є відмінним засобом попередження різних респіраторних захворювань, в тому числі дитячої астми. І, звичайно, якщо ви вирішите подарувати своїй дитині на день народження маленького кошеняти, то ваше чадо зможе з ранніх років навчитися ніжному поводження з живими істотами і буде краще сходитися зі своїми однолітками.

Знизити кров'яний тиск

Просте погладжування кішки - хороший метод релаксації, що знижує високий кров'яний тиск. Дослідники з Університету штату Нью-Йорк провели експеримент, результати якого показують, що власники кішок в середньому набагато рідше страждають від підвищеного тиску, ніж люди не піклуються про цих милих істот.

Зменшити концентрацію холестерину і тригліцеридів

Основними засобами зниження рівня цих речовин в крові є спеціальна дієта і регулярні фізичні навантаження. Однак кішки можуть стати хорошим доповненням до цієї терапії. Ще в 2006 році група канадських вчених встановила, що кішки допомагають позбутися від надлишків цих речовин в організмі навіть ефективніше деяких лікарських препаратів.

Зменшити ризик інсульту

Фахівці з Університету Міннесоти недавно зробили вражаюче відкриття: турбота про кішок може знизити потенційну можливість інсульту аж до 1/3 від середньостатистичних показників. Причини не зовсім зрозумілі, але дані спостережень говорять самі за себе.

Відновити кістки і м'язи

Досить мугикаючи, ці пустотливі терапевти видають звук з частотою 20-140 МГц, який сам по собі має чималий лікувальним ефектом. Кістки зростаються швидше при впливі звукових коливань в діапазоні від 25 до 50 Гц (також позитивний результат дає частота в 100-200 Гц). М'які тканини, зокрема м'язи, зв'язки і сухожилля, теж регенерують краще під впливом цього заспокійливого звуку. Те ж саме стосується різних інфекцій і синців.

Побороти занепокоєння і стрес

Сьогоднішній божевільний темп життя змушує людей більше працювати і менше спілкуватися один з одним. Час, проведений з домашнім улюбленцем, допомагає компенсувати недолік розваг і спілкування. Кішка, дрімаючі у вас на колінах, допоможе забути про всі поточні турботи і значно знизити рівень стресу і внутрішнього неспокою.

Підняти настрій і позбутися від депресії

Біологи стверджують, що коти є Несоціальні хижаками-одинаками, але власники цих милих мисливців можуть легко посперечатися з цим. Кішки способи подарувати таку любов і дружбу, на яку не здатні навіть деякі люди. І усвідомлення того факту, що жива істота відчуває до вас таку прихильність, може підняти настрій навіть в самій складній життєвій ситуації.

Не відчувати себе самотнім

Спілкування з котом нічим не гірше соціальної взаємодії з людьми. Якщо з яких-небудь причин ви відчуваєте брак дружньої підтримки, то вусатий вихованець допоможе вам позбавитися від почуття самотності. Сьогодні сім'ї вже не такі великі, як раніше, і нерідко родичі віддаляються один від одного. Саме тому багато батьків, чиї діти вже виросли і покинули рідну домівку, вирішують завести кота чи кішку.

Знизити витрати на лікування

Перераховані вище факти дозволяють власником кішок рідше відвідувати лікарів. І навіть якщо цим людям доводиться звертатися за медичною допомогою, вони позбавляються від своїх захворювань швидше і легше. Таким чином, ці ласкаві улюбленці можуть істотно знизити витрати на медичні послуги. Раніше собаки вважалися найкращими домашніми терапевтами, які навіть офіційно використовувалися як доглядальниці для хворих людей. Але недавні дослідження дали можливість кішкам поборотися за почесне звання кращого доктора в світі тварин.

Регулярно займатися фізичними вправами

Котов не потрібно вигулювати кілька разів на день, як собак. Але вони не менш грайливі, тому якщо ви вирішите взяти участь в забавах свого вихованця, це може стати для вас непоганий зарядкою. Або, наприклад, кожен раз, коли ваш улюбленець солодко потягується, ви можете повторювати цей рух за ним, в результаті чого у вас зменшиться кількість проблем зі спиною.

На жаль, коти не можуть поділитися зі своїми господарями хоча б частиною своїх дев'яти життів, але ви можете значно поліпшити свою єдину людське життя, якщо вирішите пов'язати її з одним з цих милих, доброзичливих і безумовно дуже корисних істот.
http://giraf.media/article/140?utm_source=test1
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL