Головна » Різні новини » Чим небезпечне безконтрольне застосування ліків?

Чим небезпечне безконтрольне застосування ліків?

20.04.2016 в 18:16 переглядів: 306 коментарів: 0 Різні новини
Німецькі вчені застерігають, що прийом парацетамолу або аспірину при перших ознаках застуди може нашкодити організму. Ці лікарські препарати при передозуванні викликають небезпечні для життя побічні реакції.

Як пише «Німецька хвиля», люди звикли безконтрольно приймати болезаспокійливі і жарознижувальні ліки. Особливо популярні аспірин і парацетамол, а вони далеко не простими. Професор фармакології медичного факультету Ерлангенського університету Кай Бруне вважає, що ці ліки не повинні бути у вільному продажу. Адже перевищення добової дози препаратів може привести до гострої печінкової недостатності.

Вчений вважає, що дуже небезпечні також всі види комбінованих ліків: тройчатки, П'ятирчатка і інші Пенталгін. У цих препаратах негативні властивості кожного з інгредієнтів можуть дати кумулятивний негативний ефект. Найбільш безневинні, на думку професора Кай Бруне, ібупрофен і диклофенак. Вони швидше виводяться з організму, тому у них нижчий ризик виникнення передозування.

Німецькі лікарі стурбовані, що в аптеках без рецепта продають парацетамол, здатний вже при незначному передозуванні викликати кому і летальний результат. Небезпечний і аспірин (ацетилсаліцилова кислота). Знеболювальну та жарознижувальну дію цього препарату триває всього кілька годин, а ось його ефект розрідження крові може привести до кровотечі.

Дослідження британських медиків, про підсумки якого стало відомо з журналу «Archives of Internal Medicine», доводить, що ризик, пов'язаний із застосуванням аспірину, виправданий тільки для тих пацієнтів, які перенесли важкий інфаркт міокарда чи інсульт.

Джерело:http://neboley.com.ua
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL