Головна » Економіка » Чим торгує і що купує Україна

Чим торгує і що купує Україна

21.11.2016 в 14:09 переглядів: 491 коментарів: 0 Економіка
З початку року експорт впав на 7%, але в 2017 році економісти чекають істотних поліпшень і роблять ставки на аграрний сектор.

Україна продовжує знаходити все нові ринки збуту для своєї продукції, яка раніше продавалася в Росію, але виявилася там непотрібної через "торгових воєн". Про це говорять дані Держслужби статистики і Госфіскальной служби за 10 місяців нинішнього року, передає Сегодня.

В України не тільки з'являються нові серйозні партнери (Таїланд, Бангладеш), але і стійко зростає частка аграрного сектора. Експерти кажуть, що за ним - майбутнє України, приблизно через 10 років ми станемо однією з провідних аграрних країн світу.

Головні позиції українського експорту - як і раніше метал, руда, зерно і соняшникову олію. Як і раніше, країна потребує енергоносіїв, легкових автомобілях, ліках. А ось позиції експорту-імпорту поводяться по-різному навіть з одними і тими ж торговими партнерами. Так, обсяг торгівлі з РФ постійно падає, хоча як і раніше ця країна - наш головний бізнес-партнер.

Україна постачає росіянам продукцію машинобудівної, хімічної галузей, продукти. Але якщо в 2013-му російський напрямок становило 24,5% нашого експорту і 30,2% імпорту, в 2015-му - вже 12,8% і 20,6%, то в 2016-му - лише 10% і 13, 1%. У той же час в Польщу і Єгипет наш експорт зріс за рахунок продовольства, в Туреччину і Китай, навпаки, впав, тому що скоротився попит на метал і руду.

В цілому за 10 місяців цього року маємо зниження на 7% продажів і на 1% покупок в порівнянні з минулим роком. При цьому в Європу наш експорт збільшився на 3% і зберігся на колишньому рівні в країни Південно-Східної Азії і Єгипет. Причому не тільки за рахунок сировинних позицій, але і високотехнологічної продукції.

Так, наприклад, зросла частка поставок у ЄС трансформаторів, підшипників, верстатів і устаткування для деревообробної і м'ясної промисловості (Румунія, Угорщина), електричних проводів (Німеччина).
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL