Головна » Різні новини » Чоловіки і жінки: у кого раніше погіршується пам'ять і інтелект

Чоловіки і жінки: у кого раніше погіршується пам'ять і інтелект

08.04.2016 в 11:33 переглядів: 278 коментарів: 0 Різні новини
Добре відомо, що пам'ять і інтелект погіршуються через старіння, але тепер американські вчені з Національного інституту з проблем старіння виявили, що вікове погіршення когнітивних здібностей виникає набагато раніше і відбувається набагато швидше у чоловіків, ніж у жінок.

В ході дослідження фахівці виявили, що літні жінки набрали більше балів, ніж чоловіки, в ряді когнітивних тестів, наведених протягом 10 років.

Дані тести оцінювали пізнавальну функцію - в тому числі пам'ять, увагу і словесне навчання - а також психічний стан, швидкість реакції, перцептивну інтеграцію і здатність до зорово-просторової орієнтації.

Отримані результати показали, що жінки мали більш виражену стійкість до вікового погіршення когнітивних функцій у міру старіння, ніж чоловіки. Такі дані були отримані в ході вивчення 2000 учасників у віці від 50 до 90 років.

Проте, було встановлено, що на початку дослідження чоловіки обігнали жінок при вирішенні завдань, пов'язаних з візуально-просторової орієнтацією. І все ж жінки перевершили чоловіків в більшості інших пізнавальних тестів, відзначають експерти.

Ці спостереження узгоджуються з деякими попередніми даними, демонструють більш повільне зниження когнітивних здібностей у жінок похилого віку в порівнянні з чоловіками. Так, було встановлено, що статеві відмінності можуть впливати на характеристики різних структур мозку.

Попередні дослідження встановили, що жінки можуть мати більш високий обсяг сірої речовини, білої речовини і спинномозкової рідини в мозку. У той же час чоловіки мають меншу товщину кори головного мозку, а обсяг лобової і скроневої часток мозку у них скорочується набагато швидше в ході старіння, ніж у жінок.

Експерти вважають, що ці відмінності роблять жінок менш сприйнятливими до вікових змін пізнавальної функції.

Джерело: http://healthvesti.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL