Головна » Різні новини » Чому багато українських прізвища закінчуються на «енко»

Чому багато українських прізвища закінчуються на «енко»

30.12.2016 в 14:23 переглядів: 32050 коментарів: 0 Різні новини
Прізвища, що закінчуються суфіксом «енко», вважаються найбільш типовими для українців, і не тому, що становлять найбільшу групу, а тому, що практично не зустрічаються у інших слов'янських народів.

Українські прізвища з'явилися раніше, ніж російські

Той факт, що подібні прізвища набули поширення в Росії пояснюється тим, що українці після приєднання до Московської держави в 1654 році становили другу за чисельністю після росіян етнічну групу.

Потрібно відзначити, що українські прізвища увійшли в ужиток раніше, ніж російські. Найперші згадки про прізвища з суфіксом «енко» відносяться до XVI століття. Їх локалізація була характерна для Поділля, трохи рідше для Київщини, Житомирщини та Галичині. Пізніше вони стали активно поширюватися на Східну Україну.

На що вказує суфікс «енко»

Дослідник Степан Бевзенко, який вивчав реєстр Київського полку середини XVII століття, зазначає, що прізвища закінчуються на «енко» становили приблизно 60% від усього списку фамільних імен полку. Суфікс «енко» - зменшувальні, що підкреслює зв'язок з батьком, що буквально означало «маленький», «молода людина», «син». Наприклад, Петренко - син Петра або Ющенко - син Юська.

Пізніше древній суфікс втратив своє пряме значення і став використовуватися як фамільного компонента. Зокрема він став доповненням не тільки для патронімів, але і для прізвиськ і професій - Зубченко, Мельниченко.
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL