Головна » Економіка » Чому Європі слід відмовитися від євро

Чому Європі слід відмовитися від євро

18.08.2016 в 07:48 переглядів: 204 коментарів: 0 Економіка
Іноземна преса пише про необхідність відмовитися від євро, російських бомбардувальників на базі в Ірані і обурення веганів пропозицією італійських політиків прирівняти "дієту" до злочину.

Про необхідність для Європи "розлучитися" з євро і впровадити нові економічні правила для подолання кризи пише вFinancial Times Нобелівський лауреат з економіки Джозеф Стігліц.

Можливо, Європі слід відмовитися від євро для збереження себе і європейського проекту

Джозеф Стігліц, Нобелівський лауреат з економіки

"Важливо забезпечити поступовий перехід від євро, з дружнім розлученням, до, можливо, системі" гнучкого євро "зі, скажімо, сильним північним євро і слабким південним євро", - говорить Стігліц.

За його словами, зміни правил гри, в яких потребує єврозона, не так вже й значні в економічних масштабах.

Монетарна політика союзу повинна більше зосереджуватися на врегулювання рівня зайнятості та економічного зростання.

Однак, судячи з усього, зараз всі ці пропозиції занадто сильно розходяться з реальною політикою ЄС, відзначає Стігліц.

За словами економіста, стратегія "гнучкого євро" повинна поєднувати в собі всі досягнення інтеграції ЄС і одночасно забезпечити місце для реформ.

"Можливо, Європі слід відмовитися від євро для збереження себе і європейського проекту", - підсумовує автор.

Російська авіація в Ірані: "застала зненацька"

Новина про початок використання Росією іранської бази для здійснення авіаударів по Сирії "застала США зненацька", говорітNew York Times.

Напередодні російські бомбардувальники зробили перші бойові польоти з іранського аеродрому Хамадан. Американські чиновники і історики назвали подію "історичною".

Вони сприймають цю операцію як ще один привід для торгів в переговорах із Заходом

Андрій Кортунов, генеральний директор Російського ради з міжнародних справ

На думку експертів, такий крок розширює простір для маневрування Росії в сирійському конфлікті і може посилити політичний вплив Москви на Близькому Сході. Це, в свою чергу, може прискорити зближення інтересів Росії і Ірану.

Інші вважають, що таким чином Кремль намагається розширити коаліцію у врегулюванні сирійського питання і використовувати це в переговорах із Заходом.

"Вони сприймають цю операцію як ще один привід для торгів в переговорах із Заходом", - цитує видання генерального директора Російського ради з міжнародних справ Андрія Кортунова.

За словами заступника спікера Держдепартаменту США Марка Тонера, такий крок з боку Росії може розглядатися міжнародним співтовариством як порушення резолюції Ради Безпеки ООН, яка забороняє поставки військових літаків до Ірану без попередньої згоди Ради Безпеки. Зараз американські юристи вивчають це питання.

Дитяче веганство - злочин?

Пропозиція італійських політиків садити в тюрму батьків, які привчають своїх дітей до веганство, обурило представників Міжнародного альянсу по захисту прав веганів, сообщаетIndependent.

За словами організації, пропозиція члена партії Forza Ельвіри Савіно має "дискримінаційний" характер і порушує права людини.

"Члени Міжнародного альянсу по захисту прав веганів обурені тим, що ви не взяли до уваги положення етичного веганства, а ваш законопроект зводить юридичний коментар про веганство ні до чого іншого, як до безглуздої дієті, на яку дітей садять радикально налаштовані батьки, які повинні нести за це кримінальну відповідальність ", - йдеться в листі, направленому активістами автору законопроекту.

Члени організації закликали Савіно відмовитися від ідеї присвоєння веганство статусу "нав'язаного способу життя" і сконцентрувати увагу на більш широке коло обов'язків батьків, у тому числі в сфері здорового харчування дітей.

Активісти переконані, що притягнення до кримінальної відповідальності лише тих батьків, які привчають дітей до веганство і вегетаріанства - "безглузде і незаконно".

Зараз тільки 1% італійців вегани і 7% - вегетаріанці.
http://news.bigmir.net
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL