Головна » Економіка » Чотири головних міфи

Чотири головних міфи

19.12.2016 в 11:11 переглядів: 296 коментарів: 0 Економіка
У минулі часи проблеми з ПриватБанком можна було б вирішити по-іншому. Таку думку висловив президент Київської школи економіки, професор Піттсбурзького університету Тимофій Милованов на своїй сторінці в Facebook.

"У минулі часи, проблема Привату була б вирішена так. Банку видали б капітал за рахунок платників податків, але банк залишили б у власності тих же власників ", - написав він.

Крім цього, експерт назвав чотири найпоширеніших міфу про Приватбанк, які витають зараз в суспільстві.
.
Перший міф про те, що держава "віджати" банк собі, щоб заробляти на ньому.

"Це не так. У банку залишилися (net) одні зобов'язання, так що комерційно ця операція не може бути прибутковою. Насправді, банк націоналізований, щоб його не закривати, так як його функціонування важливо для економіки країни ", - прокоментував цю думку Мілован.

Також багато хто вважає, що після націоналізації ПриватБанку у держави з'явилася база даних операцій малого бізнесу, і податкова може цими даними скористатися.

Мілован написав, що "в дійсності ж, у держави ця база даних є і без націоналізації. Законодавство не дозволяє передати цю базу даних податкової ".

Третій міф: держава - неефективний власник і націоналізація призведе до зниження якості роботи банку.

"Альтернатива націоналізації в даному випадку - ліквідація банку так як банк не має достатнього капіталу щоб виконати зобов'язання", - написав Милованов.

І заключний, мабуть, найпопулярніший міф - тепер курс долара буде по 40-100.

"Гроші влиті в банк будуть виходити на ринок поступово протягом декількох років. Певний тиск на курс та інфляцію можуть бути, але при правильному політиці гос-ва ці ефекти можуть бути компенсовані (на жаль, більш жорсткою монетарною політикою) ", - резюмував Милованов.

Нагадаємо, увечері в неділю, 18 грудня, на урядовому порталі з'явилося повідомлення про націоналізацію ПриватБанку. 100% акцій належать тепер державі в особі Міністерства фінансів. Пост голови правління займе колишній міністр фінансів України Олександр Шлапак. Перший заступник голови правління Олег Горохівський запевнив, що з грошима клієнтів на рахунках все буде в порядку.

Міністр фінансів Олександр Данилюк під час брифінгу повідомив, то після націоналізації ПриватБанк продадуть.
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL