Головна » Економіка » Де в Україні найпростіше знайти роботу?

Де в Україні найпростіше знайти роботу?

22.06.2016 в 07:11 переглядів: 427 коментарів: 0 Економіка
Одесу і Львів в минулому році визнали кращими містами для ведення бізнесу, Вінницю і Харків - найзручнішими для життя. Україна слід тренду розвинених країн, де необов'язково їхати в столицю, щоб знайти роботу і добре жити. Фахівці Work.ua підрахували кількість вакансій на тисячу жителів у різних регіонах.
Це не суворі розрахунки, які показали б точні дані, адже оголошення про роботу розміщують не тільки на профільних сайтах, а й в соцмережах, газетах або шукають співробітників через знайомих. Але тенденцію простежити можна. Дані по окупованому Криму відсутні.

Найпростіше знайти роботу в Києві

Інші міста можуть бути зручніше для життя, а працевлаштуватися в Києві все одно простіше. У столиці розміщені найбільші компанії країни, так і державні відомства зосереджені тут же.

На другому місці - Дніпропетровськ

Близькість до зони бойових дій місту не заважає, а допомагає: сюди найчастіше перекладають бізнес донецькі і луганські підприємці. Хоча і без цього Дніпропетровськ був економічно активним. За даними Держкомстату, в місті зареєстровано більше підприємств, ніж у всій Полтавській або Херсонській області - ось і вакансії з'являються частіше.

Чим більше місто, тим більше вакансій

У Львові набагато більше вакансій на 1000 осіб, ніж в Тернополі, в Одесі - в два рази більше, ніж в сусідньому Миколаєві, про Київ і Дніпропетровську ми вже говорили. Міста-мільйонники створюють більше робочих місць і підштовхують розвиток інфраструктури. Зручність міста не так важливо: якщо там живе багато людей і вигідно вести бізнес - будуть і робочі місця.Виняток - Запоріжжя і Харків. У цих двох містах знайти роботу важче, ніж, наприклад, в Рівному чи Івано-Франківську.

Знайти роботу складно в Чернігові та Ужгороді

У Чернігові вакансій в 4 рази менше, ніж в Києві. Недалеко пішли і Суми. Незважаючи на туристичний і торговий потенціал регіонів, в Чернівцях і Ужгороді знайти роботу важче, ніж в сусідніх обласних центрах.
Наявність робочих місць - важливий фактор успішності будь-якого міста, адже якщо можна знайти роботу вдома, велика частина людей не виїжджатиме до Києва або інших великих міст.

У розвинених країнах крім столиці є й інші промислові, наукові та культурні центри - наприклад, Мюнхен і Гамбург в Німеччині, Нью-Йорк і Бостон в США. Це дозволяє уникнути перенаселення столиці і появи "депресивних" регіонів. В Україні розвиток різних частин країни допоможе ще й знизити еміграцію, адже часто людей за кордон штовхає неможливість знайти роботу.
http://www.segodnya.ua/economics
Важлива інформація:

 
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL