Головна » Економіка » Два варіанти пошуку грошей на свою справу, якщо не дають кредит

Два варіанти пошуку грошей на свою справу, якщо не дають кредит

07.11.2016 в 10:57 переглядів: 282 коментарів: 0 Економіка
На сьогоднішній день джерела кредитування для компаній малого і середнього бізнесу дуже обмежені. "Перелік факторів, які стримують розвиток фінансування в Україні, всім відомий. На жаль, він не змінюється з року в рік. Це високі процентні ставки, непрозоре законодавство щодо захисту прав кредиторів, висока тінізація економіки і низька прозорість бізнесу клієнтів ", - говорить в інтерв'ю ЛІГА.net керівник управління по роботі з клієнтами МСБ Піреус Банку Світлана Ніскоклон.

Але якщо поставити собі за мету, можливості для залучення коштів для розвитку своєї справи все-таки можна відшукати.  Нижче - кілька варіантів.

1. Кому банки в допомогу?

Банки, як правило, позичають компаніям МСБ на поповнення оборотного капіталу (кредитні лінії і овердрафти) терміном до 1 року. Суми кредитів в залежності від банку складають від 10 000 до 6 млн грн. Процентні ставки за кредитами залежать від фінансового стану клієнта, терміну кредиту і застави. Найдорожчі кредити без їх надійного забезпечення обходяться в 22-24% річних. Допомагає гарна кредитна історія. Позики компаніям, які вже давно обслуговуються у банків і надають в якості гарантії застави, обійдуться в 17-19% річних.

Найбільше щастить агробізнесу. У банків до таких підприємців особливе ставлення. "Сільське господарство дає понад 10% ВВП. АПК сьогодні є чи не єдиним платоспроможний позичальник ", - стверджує Олена Коробкова, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України. Сільгоспкомпаній банки позичають досить великі суми - від 500 000 до 10 млн грн.

Кредити на створення бізнесу або інфраструктурні проекти залишаються практично недоступними для МСБ. "Ми видаємо кредити не на покупку приміщення для кафе і навіть не на обладнання, а тільки на поповнення оборотних коштів. Якщо тобі зараз потрібно обладнати кафе - все, ти програв (банки не дадуть на це гроші. - Авт.). Розумніше відкласти це до кращих часів. Але якщо у тебе вже є шевська майстерня - ти можеш взяти у нас гроші на шкіру і цвяхи. Але не на покупку майстерні ", - роз'яснював в інтерв'ю ЛІГА.net голова правління ПриватБанку Дмитро Дубілет.

Корисний досвід: Зараз український бізнесмен не може піти в банк і отримати гроші на створення виробництва з нуля. Банки дуже обережні. Але перезапустити вже налагоджений, але заморожений з якихось причин виробничий процес за допомогою банківського кредиту цілком реально. На оборотні кошти гроші, швидше за все, дадуть. Правда, потрібно враховувати, що процентна ставка досить висока.

2. Кредити від іноземця

Тим, кому не пощастило з українськими банками, не варто впадати у відчай. Існують програми кредитування від іноземних фінансових організацій. Наприклад, такі кредити через українські банки пропонує ЄБРР, IFC, Європейський інвестиційний банк.

Кому позичають? Щоб отримати позику від ЄБРР, річний оборот підприємства повинен складати до 50 млн євро, кількість співробітників - не перевищувати 250 осіб. EBIDTA - 1 млн євро і вище. При цьому компанія повинна працювати виключно по-білому. Сума кредиту стартує від 1 млн євро.

Аграрії і тут на хорошому рахунку. Так, IFC спільно з Райффайзен Банком Аваль та компанією Байєр запустили програму кредитування для українських аграріїв на пільгових умовах. За цією програмою за чотири роки було видано $ 36 млн 11 000 фермерам.

Поступово з'являються і програми для підтримки бізнесменів і з інших сфер. У вересні Європейський інвестиційний банк в рамках угоди InnovFin виділить 50 млн євро кредитних гарантій для українського МСБ, який інвестує в дослідження та інновації. Ця програма буде працювати два роки. Скористатися нею можуть малі та середні фірми, кількість співробітників яких не перевищує 500 осіб. Кошти надаватимуться через ProCredit Банк.

Втім, на даний момент на кредити від іноземних інститутів майже немає попиту. "Кредит в іноземній валюті економічно виправданий тільки для підприємств, що мають експортну виручку в аналогічній валюті. Крім того, отримання кредиту від ЄБРР або IFC - це досить трудомісткий процес, що вимагає великої кількості часу на збір документів і підготовку фінансової звітності ", - говорить Ніскоклон.

Корисний досвід: кредити за програмами іноземних інвесторів більше підходять для бізнесів, у яких є впевненість в тому, що вони дозріли для серйозних фінансових відносин. Адже за гроші доведеться звітувати за всією суворістю. Доведеться також відмовитися від неофіційних доходів.
Важлива інформація:http://lingvoportal.blogspot.com

 
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL