Головна » Здоров`я » Інформація про те, що в українських аптеках продають контрафактні ліки, голослівна і нічим не підтверджена

Інформація про те, що в українських аптеках продають контрафактні ліки, голослівна і нічим не підтверджена

05.02.2018 в 22:15 переглядів: 923 коментарів: 0 Здоров`я

Аптечну професійну асоціацію України обурює той факт, що останнім часом у ЗМі все частіше поширюється інформація про те, що в аптеках торгують підробними ліками. «Статистику» наводять вражаючу. Біда лише в тому, що цифри називають, та нічим їх не підтверджують. 

 

Днями одна з таких замовних чи фейкових  (але точно не правдивих) статей з’явилася на сайті «Політнавігатор»  під  назвою «В Киеве паника — украинские аптеки заполняются неизвестным дерьмом», і вже активно поширюється іншими виданнями. 

У ній   Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів, говорить про те, що цифра фальсифікованих ліків в Україні може досягати 30%, 40% і більше відсотків. Саме стільки ліків, на його думку, можуть не відповідати критеріям якості.  Навіть якості ліків, що закуповуються державою для українських лікарень, теж фактично не знає ніхто. 

А нещодавно журналіст Дмитро Гордон у "Вечірньому праймі" телеканалу "112 Україна" заявив, що в Україні взагалі майже 90 % фальсифікованих ліків. 

Аптечна професійна асоціація  вважає, що ці та інші тематично подібні виступи ґрунтуються на бездоказовій базі, не мають логічного пояснення, аргументів. Всі ці розмови базуються лише на припущеннях спікерів. Нащо їм це треба? Мабуть, комусь вигідно здіймати паніку серед населення ще й в цих питаннях.  Виходить, що людям не треба йти до аптек, бо там багато лікарських засобів підробних. Але де тоді брати ліки? В інтернеті, з рук на чорному ринку? .. 

Просимо громадян не піддаватися на подібну дезінформацію,  більше довіряти аптекарям. Адже аптека - це ліцензований заклад охорони здоров’я, основним завданням якого є  реалізація  населенню лікарських засобів. У кожній аптеці працюють фахівці з фармацевтичною освітою, які відповідають за якість реалізованих ліків. При купівлі лікарських препаратів радимо вимагати фіскальний чек. 

 

 

                                                                                                                              Прес-служба Аптечної професійної асоціації України 

Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL