Головна » Різні новини » Як можна не спати, але добре виспатися

Як можна не спати, але добре виспатися

25.04.2016 в 07:05 переглядів: 379 коментарів: 0 Різні новини
Нове дослідження довело існування ефекту плацебо сну: просто повірити в те, що ви добре поспали, досить, щоб бути продуктивним і енергійним протягом дня.
 
При цьому спати багато зовсім необов'язково - головне просто повірити в те, що ви добре виспалися. Але врахуйте: якщо ви будете не висипатися постійно, спосіб не спрацює!

Нагадаємо, ефект плацебо - це дивовижне явище поліпшення здоров'я хворого після прийому речовини або виконання процедури без явних лікувальних властивостей.

Вам ніяк не вдається отримувати повноцінний нічний відпочинок через скаженого ритму життя, хоча ви знаєте, що недосипання негативно впливають на роботу мозку і здоров'я в цілому? Для вас хороша новина: просто вселивши собі думку про те, що вночі ви спали добре, вже можна відчути прилив енергії.

Причому, чим більше авторитетно людям говорять про те, що вони добре спали (наприклад, психолог або лікар), тим краще спрацьовує, цей прийом.

Дослідники з Colorado College проводили експеримент на групі студентів. Їм прочитали лекцію про природу сну і підключили до обладнання, яке нібито має дати дослідникам інформацію про якість їхнього сну минулої ночі. Потім один з експериментаторів нібито підрахував і повідомив коефіцієнт, наскільки ж добре виспалися студенти. Після чого учасникам було запропоновано пройти різні тести на рівень уваги і пам'яті.
Ті молоді люди, кому сказали, що вони відмінно спали вночі, демонстрували більш високу результативність при проходженні тестів. А ті студенти, яким говорили, що вони спали неважливо, справлялися з цими тестами значно гірше і повільніше.

При цьому в реальності якість сну у молодих людей було приблизно однаковим! Їх просто обдурили, що їх якість сну буде вимірюватися в ході експерименту за допомогою нової надсучасної технології, якої насправді взагалі не існує. Технологія, нібито, мала вимірювати тривалість фази глибокого сну, від якої залежить, наскільки виспався є людина. І вони, повіривши в слова дослідників, отримали дозу цього самого плацебо сну.

Зрозуміло, якщо студенти спати припинять взагалі, такий прийом працювати не буде.
Можна припустити, що цей ефект аналогічний подібним ефектів, встановленим більш ранніми дослідженнями:

Якщо людині сказати, що він впорається з завданням, то він, ймовірно, дійсно з нею впорається, а якщо заздалегідь налаштувати його на поразку, то ймовірність провалу збільшиться.
Позитивне мислення сприяє швидшому загоєнню ран і одужанню. Навіть свідомий прийом таблеток-пустушок все одно покращує самопочуття. Таким чином, якщо ми навчимося вселяти собі думку про хороше сні, то це допоможе змусити мозок працювати краще.

Досить тільки подумати про те, що вночі ми спали добре, і це вже допоможе функціонувати краще, навіть якщо в реальності сон був не таким вже й хорошим, - вся справа в самонавіянні.

Джерело:http://03info.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL