Головна » Економіка » Як націоналізація ПриватБанку вплине на ціни в Україні

Як націоналізація ПриватБанку вплине на ціни в Україні

22.12.2016 в 09:08 переглядів: 305 коментарів: 0 Економіка
Аналітики впевнені, що націоналізація ПриватБанку безсумнівно відіб'ється на цінниках в українських магазинах.
Ефект від націоналізації Привату українці відчують ближче до весни.

"Ці майже 150 млрд (недостача в капіталі ПриватБанку, - ред.), Зрозуміло, не пройдуть непоміченими для макроекономічної стабільності. Курс впаде, інфляція підвищиться. В кінцевому підсумку за Приватні розрахується кожен з нас ", - написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київради і голова постійно комісії з питань власності, а в минулому - співробітник Нацбанку Леонід Антоненко.

В цьому році до бюджету вже потрапила велика грошова партія - 38 млрд грн. Нацбанк перерахував свій прибуток за 2015 г. Але потужне вливання відбулося не махом, а в три порції: в жовтні і листопаді по 14 млрд. Грн., А в грудні - ще 10 млрд грн. І тоді голова Нацбанку Валерія Гонтарєва пояснювала дроблення можливим інфляційним ефектом. Вона хотіла його уникнути. Чому чиновники вирішили, що в цей раз все повинно було інакше, і ціни не повинні почати рости, - неясно. Проте, влада поспішила заспокоїти українців.

Хитка цінова стабільність може протриматися до кінця нинішнього року. Але на початку наступного сезону ситуація ризикує кардинально змінитися

"Уряд виділяє кошти в необхідному розмірі, щоб стабілізувати банк. У держбюджеті передбачені відповідні кошти, що було погоджено МВФ. Держбюджет залишиться збалансованим ", - запевнив громадськість Олександр Данилюк. Однак аналітики впевнені: націоналізація Приватбанку безсумнівно відіб'ється на цінниках в українських магазинах.

Що постраждає більше

Найбільше експерти побоюються подорожчання продуктів харчування. Адже якщо на більш дорогі покупки українці можуть економити, то витрачатися на їжу в будь-якому випадку доведеться всім.

За даними голови Асоціації постачальників роздрібних мереж України Олексія Дорошенко, за останні місяці, після скасування урядом регулювання цін на соціальні продукти, цінники у вітчизняних магазинах і так виросли. У підсумку в річному вимірі продуктова інфляція в країні вражає. Скажімо, вершкове масло подорожчало на 40,1%, молоко - на 28,1%, сметана - на 28,7%, сир - на 18,6%, соняшникова олія - ​​на 11,4%, курятина - майже на 8% і т.д.

Ефект не буде миттєвим, він розтягнеться на кілька місяців, але наслідки ми обов'язково побачимо

Проте, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Кабмін продовжить "експеримент" щодо скасування цінового регулювання і в 2017 році. Це лише розв'яже руки продавцям, які будуть і далі переписувати цінники.

"На споживчому ринку ситуація з Приватбанком вже відбилася, так як в останній тиждень люди активно знімали гроші з банківських карт і в тому числі, витрачали їх на їжу. За даними Привату, відтік готівки становив до 2 млрд грн в день. І вони продовжать надходити на роздрібний ринок, що може незначно підхльоснути ціни ", - сказав Олексій Дорошенко.

Втім, одномоментне подорожчання навряд чи перевищить 5-10%. По-перше, ціни і так підскочили напередодні свят, і це було планове подорожчання. По-друге, як каже Дорошенко, "великі компанії - і роздрібні магазини, і оптові постачальники - не можуть так оперативно змінювати ціни".

Хитка цінова стабільність може протриматися до кінця нинішнього року. Але на початку наступного сезону ситуація ризикує кардинально змінитися.

"Ефект не буде миттєвим, він розтягнеться на кілька місяців, але наслідки ми обов'язково побачимо", - спрогнозував експерт громадської організації Фонду громадської безпеки Юрій Гаврилечко. Інші експерти прогнозують, що до весни продуктовий кошик в Україні виросте в ціні, як мінімум, на 10-15%.

Не тільки їжа

Слідом за їжею в Україні можуть подорожчати і промтовари. В цьому випадку до інфляційних ризиків додадуться і інші. "Може сильно постраждати інтернет-торгівля, особливо дрібні продавці. Адже зараз дві третини ринку заточені на розрахунки через систему ПриватБанку. Якщо у інтернет- рітейлу заберуть цю схему, то, щонайменше, до обкатки нової, продажі впадуть, а ціни зростуть ", - запевнив Юрій Гаврилечко.

Інфляція і ціни зараз більшою мірою залежать від поведінки людей та їх реакції на націоналізацію Приватбанку. Сегмент інтернет-торгівлі в Україні становить лише 3% від загальних роздрібних продажів. Але, за підсумками 2016 року, це буде близько 40 млрд грн, що не так і мало. За оцінками Гаврилечко, вартість товарів промислової групи може підскочити одразу на 30%. 
http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL