Головна » Різні новини » Як потрібно спати, щоб не відчувати втоми

Як потрібно спати, щоб не відчувати втоми

29.04.2016 в 12:52 переглядів: 563 коментарів: 0 Різні новини
Спеціаліст лабораторії сну Університету Брауна Бренді Роан каже, що надлишок сну у вихідні може привести до того, що в понеділок, особливо через тиждень, ви будете почувати себе більш втомленим. Це пов'язано з циркадних ритмів організму, яким керує денне світло.

Якщо з понеділка по п'ятницю ви встаєте в 7 ранку, ваш організм втомлюється приблизно в один і той же час увечері. І якщо ви проспить до полудня у вихідні, внутрішній годинник зіб'ються аж на 5 годин.

У неділю ввечері ви не відчуєте себе втомленим, і будете повертатися в ліжку без сну. В результаті ви проспить менше і в понеділок з ранку будете почувати себе не виспався.

Як зазначає Роан, щоб повернути внутрішній годинник до колишнього порядку, потрібно до 3 днів. Так що проблеми можуть перейти і на вівторок-середу. Якщо хочете трохи краще виспатися у вихідні, краще лягти раніше, а не прокидатися пізніше.

Так ваші внутрішні годинник не зіб'ються. Не треба також думати, що у вихідні вам слід вставати рівно в той же час, що і в робочі дні. Ви можете поспати довше на годину ,. Це також не зіб'є ваш циркадний ритм.

Ще один варіант - денний сон. Дослідження показали, що він може бути не менш ефективний, ніж додаткова година сну вночі. Головне, не забувати основні правила: для денного сну найбільше підходить час між 2 і 4 годинами дня.

Інший час може привести до порушень нічного сну. Тривалість денного сну не повинна перевищувати 30 хвилин. Більш тривалий денний сон, знову ж таки, може позбавити вас частини нічного, і ви будете почувати себе більш втомленим, коли прокинетеся в понеділок.

Джерело: http://иvnews.agency
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL