Головна » Різні новини » Як правильно оформити договір оренди квартири

Як правильно оформити договір оренди квартири

02.12.2016 в 09:11 переглядів: 352 коментарів: 0 Різні новини
Про своєї житлоплощі мріє кожен українець, але далеко не всім вдається її отримати. Тому багато хто продовжує знімати квартири, і ринок оренди нерухомості з кожним роком тільки розростається. Якщо раніше під оренду рідко становили договори, не завжди дотримувалися всі формальності, то після підвищення комунальних тарифів квартиронаймачі стали більш зацікавленими складати офіційні папери. Принципово важливим стало питання оплати ЖКГ і інші нюанси в цій сфері.

Договір оренди нотаріально засвідчують або просто складають і скріплюють підписами власника, а також квартиронаймача. Юридичну силу вони мають рівну. Експерти рекомендують не завіряти документи. Краще заплатити за консультацію, ретельно прописати сам текст угоди, постаравшись уникнути вузьких місць.

"Нотаріусу доведеться заплатити держмито 1% від вартості договору оренди (фактично, 1% орендної плати за 1-3 роки)", - пояснила директор компанії Бестселер & Ірина Луханіна. Разом з колегами вона сформулювала кілька інших ключових рекомендацій.

Перевірте документи на квартиру

Отже, вам сподобалася квартира, підійшла ціна ... "Спочатку потрібно перевірити документи на господаря (дані паспорта, ідентифікаційний код) на житло. Необхідно переконатися, що власником конкретної квартири є саме та людина, яка укладає договір оренди "- підкреслив UBR.ua керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов.

Ідеальний варіант для оренди, якщо власник прописаний у цій квартирі - Ірина Луханіна вважає. Однак важливо перевірити дані в Державному електронному реєстрі прав на нерухоме майно.

"Витяг з нього можна отримати, не виходячи з квартири. До того ж - за невелику плату (17 грн довідка плюс 3 грн за банківські послуги). Досить мати доступ до інтернету ", - уточнив Артюхов.

Однак Держреєстр речових прав містить, за оцінками експертів, відомості лише про невеликій частці житла - до третини.

"Раджу все ж перевірити перед орендою, чи є обтяження, судові рішення по цій квартирі. Якщо запис про нерухомість є в Реєстрі речових прав, ви це побачите самі з отриманої довідки. Якщо записи немає - запросите її в нотаріуса. Він має можливість перегляду реєстру обтяжень "- порадила Ірина Луханіна.

Якщо власник квартири перебуває у шлюбі, необхідно заручитися згодою його половинки. "У договорі (довільна форма) вписується: я, така (ий) -то, паспорт №, не заперечую проти здачі в оренду нашої квартири, дата з підписом. Інакше ймовірність розірвання договору на вимогу чоловіка (дружини) Залишається "- зауважила експерт. На такі перевірки, зазначає Ірина, йдуть тільки орендарі, які обрали дорогу нерухомість.

"Якщо знімають за 10 тисяч - витрачають час на перевірки, вимагають підпис дружини господаря квартири в договорі. Правда, якщо мова про 3-5 тисяч - не заморочуються. Хоча, це неправильно ", - підкреслила Луханіна.
Важливо:http://lingvoportal.blogspot.com/
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL