Головна » Різні новини » Як розпізнати недобросовісного роботодавця

Як розпізнати недобросовісного роботодавця

11.11.2016 в 09:03 переглядів: 377 коментарів: 0 Різні новини
У божевільних темпів пошуку нової роботи багато хто забуває про елементарну обережність і уважність, і, як наслідок, нерідко стають легкою здобиччю шахраїв.

Тривалий період пошуку нової роботи і конкуренція серед претендентів на ринку праці штовхають українців на необдумані вчинки в процесі працевлаштування.

Багато хто забуває про елементарну обережність і уважність, як наслідок, нерідко стають легкою здобиччю шахраїв. Експерти Міжнародного кадрового порталу hh.ua дають рекомендації, як розпізнати недобросовісного роботодавця і уникнути обману.

Підозрілі пропозиції

Насторожитеся, якщо відсутня будь-яка інформація про роботодавця: немає ні назви компанії, ні посилання на сайт. У разі, коли замість пропозиції відправити резюме на електронну пошту вас просять відправити смс-повідомлення або зателефонувати, не робіть цього. Шахраї можуть списати все кошти з вашого рахунку на телефоні. Те ж саме стосується дзвінків на контактні номери, які починаються з коду 070 або 090.

Не довіряйте оголошенням, в яких йдеться про обмежену кількість вакантних місць, обіцяють неправдоподібно високий оклад, але при цьому вимоги до претендентів дуже занижені.

На українському ринку праці немає такої жорсткої нестачі кваліфікованих кадрів, щоб на серйозну посаду з високим окладом брали людини без досвіду роботи і проф. навичок, спираючись лише на цілеспрямованість, комунікабельність і порядність.
Обходьте стороною пропозиції, в яких розмито вказані назва вашої майбутньої посади і обов'язки, а про умови праці не сказано зовсім.

Добросовісний роботодавець на етапі розгляду вашої кандидатури ніколи не попросить надати копію паспорта або ідентифікаційний код, виславши інформацію поштою.

Оголошення про працевлаштування, розміщені на стовпах, парканах і зупинках повинні викликати, як мінімум, додаткову пильність з боку здобувача.

Якісне оголошення про вакансії має містити повну назву компанії, сферу діяльності, назва посади, чіткі вимоги до кандидата, його обов'язки, умови роботи, адекватну заробітну плату і повну контактну інформацію.

Сумнівне місце зустрічі

Вам пропонують зустрітися не в офісі компанії, а в кафе, в парку на лавочці або в приватній квартирі. Пояснити це можуть тим, що в офісі, нібито, йдуть ремонтні роботи, або компанія переїжджає. Насправді, так найчастіше надходять шахраї, адже сумлінну роботодавець піклується про імідж компанії і не дозволить собі проводити співбесіди де завгодно.

Якщо прийшли в призначене місце і бачите, що офіс знаходиться в підвальному приміщенні, а назва компанії написано на затертої табличці або надруковано на аркуші А4, краще покиньте це місце до початку співбесіди.
Зверніть увагу на внутрішнє оздоблення офісу.

Якщо офіс являє собою напівпорожнє неструктуроване на робочі місця простір з кількістю людей, в рази перевищує ці робочі місця, а ще немає окремих кабінетів для співробітників різних відділів, переговорних, кухні і відсутній навіть ресепшн - солідної і надійної компанії тут не шукайте.
неприємне знайомство

Співбесіди, на які збирають велику кількість людей і починають з розмов про успіх і мрії, переслідують головну мету - дезорієнтувати кандидатів методами психологічного впливу і вплинути на прийняття рішення.
Якщо при зустрічі замість того щоб розповісти про ваші посадові обов'язки в компанії, вас наполегливо просять заповнювати анкети, бланки і заяви із зазначенням особистої інформації, відмовтеся робити це.

Серйозний роботодавець при першій зустрічі не буде 70% часу приділяти інформації про штрафи і санкції в разі абсолютно безглуздих провин. А також не почне знайомство з розповіді про те, що перед вами посаду займав безвідповідальний співробітник, який пішов і не завершив складну задачу, рішення якої перекладуть на ваші плечі.

Якщо інформація на співбесіді не відповідає раніше озвученої вам по телефону або прописаної в електронній пошті, подумайте тричі: чи хочете працювати з людьми, які нечесні з вами.

Вас працевлаштують, якщо заплатите

Корпоративне навчання на старті пропонують багато компаній. Але ось тільки совісний роботодавець робить це за рахунок компанії. Шахраї нав'язують платне навчання, навряд чи чогось корисного вчать і вже, тим більше, не працевлаштовують.

Сумлінні роботодавці не вимагають заплатити "деяку" суму, стверджуючи, що це необхідно для оформлення документів з працевлаштування, покупки навчальної літератури або організації робочого місця. Якщо про це зайшла мова, значить, ви маєте справу з шахраями.

Якщо вам пропонують придбати стартовий набір продукції за власні гроші (косметика, бади, побутова хімія, підручники тощо), шахрайська схема, швидше за все, працює таким чином. Люди купують товар для поширення і, в спробах компенсувати свої витрати на покупку неякісної продукції, втягують в процес всіх своїх близьких і знайомих.

Особливий випадок

Якщо ви плануєте працювати на фрілансі, обов'язково потурбуйтеся про те, щоб замовник робіт уклав з вами договір. Якщо роботодавець відмовляється підписати угоду, вам необхідно отримати хоч якесь письмове підтвердження ваших домовленостей. Наприклад, лист в електронній пошті. Також щоб убезпечити себе, можна домовитися з роботодавцем про отримання оплати за надані послуги частинами в міру виконання дорученої їм роботи. Таким чином, можна перевірити наймача на чесність.

Так склалося, що на ринку праці є пропозиції про роботу як від порядних роботодавців, так і від шахраїв. І для того щоб не бути обдуреним і минути гіркий досвід, потрібно бути дуже уважним. Вивчайте інформацію про роботодавця, який розмістив вакансію, до того, як отруювати резюме: перегляньте сайт компанії, почитайте відгуки про неї в інтернеті, розпитайте знайомих і друзів. 

Важливо:http://finance.bigmir.net


 
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL