Головна » Економіка » Як українцям накопичити на власне житло

Як українцям накопичити на власне житло

08.11.2016 в 08:10 переглядів: 975 коментарів: 0 Економіка
Фахівці ринку нерухомості назвали чотири способи, за допомогою яких українці можуть накопичити на квартиру при середній зарплаті.

В Україні середня зарплата, за даними Держстату, досягла 5374 грн ($ 180), в столиці більше - 8649 грн ($ 289). При цьому ціни на однокімнатні квартири високі

Києві стартують від $ 25-30 тис.Експерти ринку нерухомості впевнені, що з таким співвідношенням зарплат і цін назбирати на свою житлоплощу практично нереально. Все ж є чотири способи, пише Сегодня, які дозволять назбирати на своє житло. Правда, збирати доведеться довго.

Ріелтори кажуть, що ринок нерухомості, як лакмусовий папір: на його станом можна визначити, що відбувається з економікою країни. Так, за минулий рік квартири подешевшали від 10 до 25%. Причини цього - девальвація гривні, падіння рівня ВВП і втрата промисловості, розповідає віце-президент Ліги експертів Андрій Гусельников.

"Ми оцінюємо ринок не в національній грошовій одиниці, а через більш стабільну грошову одиницю - долар. Найбільше подешевшала нерухомість в Одесі (на 21%), наступний у рейтингу - Харків (за рік на 17%), на третьому місці Львів (15%) і замикають п'ятірку великих міст з найбільшим падінням ринку нерухомості Дніпро (14%) і Київ (11%) ", - говорить експерт.

Ринок нерухомості, як лакмусовий папір: на його станом можна визначити, що відбувається з економікою країни

За словами ріелторів, в наступному році ринок стабілізується, однак ціни, швидше за все, не виростуть. "Якщо буде стабілізація і невелике зростання, настрої на ринку нерухомості будуть змінюватися. Економіка працює, люди заробляють гроші, і з'являється можливість кудись вкладати, купувати машини, квартири ", - розповідає Андрій Гусельников.

Як назбирати на квартиру

Фахівці впевнені: на середню зарплату дозволити собі накопичити на власну нерухомість неможливо. Потрібно харчуватися, платити за рахунками і за оренду квартири, а ще одягатися і взуватися по сезону. Але все ж є чотири способи, за допомогою яких можна повільно, але впевнено збирати на житло.

1. Відкладати з зарплати

Засновник тренінг-центру Cashflow Ukraine Олексій Половинкин зазначає: назбирати гроші на квартиру цілком реально. Заощадження потрібно правильно інвестувати і примножувати. Перший крок - відкладати мінімум 10% від свого доходу. Ті, хто навчився правильно розпоряджатися зарплатою, в ідеалі можуть відкладати до 30% доходу. Якщо ж "зберігати" 30% нереально - потрібно шукати додатковий заробіток чи іншу роботу.

Середня зарплата в Києві - 8649 грн. Якщо щомісяця відкладати 30% (бл. 2600 грн), за рік можна назбирати тисячу доларів (гроші краще зберігати в валюті). При цьому відкладати на однокімнатну квартиру доведеться більше 20 років і то за умови, якщо нерухомість за цей час не подорожчає.

У Кропивницького для покупки квартири знадобиться в середньому 43,5 зарплат, а в Києві - 120 зарплат

За рік можна назбирати 30 тис грн. Щоб купити саму скромну "однушку" відкладати доведеться 19 років. При цьому варто врахувати, що за цей час в результаті девальвації гроші можуть знецінитися. Якщо кошти покласти на депозитний рахунок в банку (середня по Україні ставка - 25% річних) необхідну суму можна накопичити за 7 років.

З огляду на співвідношення вартості квартири і середньої зарплати, найлегше назбирати на житло в Кропивницького (Кіровограді). Місцевим жителям для покупки квартири знадобиться в середньому 43,5 зарплат, а в Києві - 120 зарплат.

2. Договір довічного утримання

На ринку працюють десятки компаній, які за "комісійні" знаходять сім'ям самотніх пенсіонерів. У Києві за десять тисяч доларів молода сім'я може укласти договір довічного утримання. Після цього сім'я фактично є власниками житла, однак заселитися в нього вони зможуть лише після смерті пенсіонера. Крім того, до кінця життя молоді люди зобов'язуються виплачувати пенсіонеру певну щомісячну суму (наприклад, тисячу гривень) і оплачувати "комуналку".

"У нас в сусідньому під'їзді жила Ніна Олексіївна. Була у неї двокімнатна квартира, і вона по телевізору побачила, що можна укласти такий договір. Наша мама погодилася - ми їй в квартирі вікна поміняли, ремонт зробили. Мама щодня носила їй їжу, ходила для неї на ринок. І все за наш рахунок. У 2013-му Ніна Олексіївна померла, похорони теж ми влаштовували. Нам же дісталася квартира. Містили її сім років, вона як член сім'ї для нас стала за цей час ", - розповідає кріворожанка Олена.

Як каже столичний ріелтор Максим Бабуряк, в Києві подібні "угоди" особливою популярністю не користуються. Крім того, пенсіонеру одразу доведеться віддати 30% від вартості його квартири - тому на цей випадок необхідний початковий капітал.

3. Взяти кредит

Деякі банки надають можливість придбати конфісковане житло з початковим внеском 25% від вартості квартири. Решту суми можна виплачувати 20 років, при цьому щороку доведеться переплачувати 18%. Так, якщо квартира коштує 700 тис грн, то за 10 років банку доведеться виплатити 1,1 млн грн.

"18% це вважається дуже низькою ставкою. Можна вважати, що ці відсотки компенсують девальвацію гривні. В Америці можна взяти в кредит будинок під 5% річних, але при цьому і долар - більш стабільна валюта. Якщо брати просто кредит, то там кредитна ставка може досягати і 40% ", - відзначає Максим Бабуряк.

Перед тим, як брати кредит, доведеться обзавестися початковим капіталом в розмірі як мінімум 120 тис грн. При зарплаті в 8 тис грн цю суму можна назбирати за кілька років за умови, якщо гроші покласти на депозитний рахунок.

"За рік назбирали 30 тисяч гривень, поклали на депозит з 25% річних. Через рік ця сума збільшиться на цей відсоток, крім того, можна буде додати до цього ще 30 тисяч, які назбирали за рік ", - розповідає експерт.

4. Поїхати на заробітки

За кордоном за різними оцінками працюють від 6 до 8 мільйонів українців, при цьому офіційний дозвіл на роботу мають лише 1,5 мільйона чоловік. Як розповів директор агентства з працевлаштування за кордоном International Labour Centre (ILC) Володимир Гищак, трудовим мігрантам в Європі гроші даються нелегко. Більшість українців їдуть на некваліфіковані роботи і замість 40 годин на тиждень працюють по 60 - щоб заробляти більше.

Майже 60% українців, які проходять через його компанію, влаштовуються на роботу в Польщу. Платять там порівняно небагато (від $ 400 до $ 600), але влаштуватися простіше, ніж, наприклад, в Канаді, де зарплата - від $ 1500.

Також багато трудові мігранти виїжджають з Росії і, повернувшись додому, продовжують трудову міграцію, але вже в Європі. У РФ девальвація рубля також "з'їла" частина зарплати.

"Я б не сказав, що масово люди виїхали. Але потік серйозний. У Росії також відбулася девальвація рубля. Тобто зарплата була в еквіваленті 1 тис доларів, то зараз в еквіваленті 400 доларів. Багато переїжджають з РФ в країни ЄС. Також в Росії почалося скорочення виробництва, українці не продовжують робочий дозвіл ", - говорить Володимир Гищак.

Найкраще робочим без кваліфікації платять в Скандинавських країнах. Так, збираючи ягоди в Фінляндії, можна заробляти 1500 євро на місяць.

В результаті девальвації, доходи трудових мігрантів в гривневому еквіваленті значно зросли, проте відчують вони це тільки після того, як повернуться в Україну. При зарплаті в 1500 євро, відкладаючи 30%, на квартиру в Києві можна заробити за 5 років. Раніше повідомлялося, що в Україні вступив в силу новий Порядок держреєстрації прав на нерухомість.
http://finance.bigmir.net/realty
http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL