Головна » Різні новини » Як в Польщі працює система штрафів

Як в Польщі працює система штрафів

04.10.2016 в 08:50 переглядів: 1149 коментарів: 0 Різні новини
Як Польщі вдалося побудувати правову державу.

Винятків для порушників немає

Приїхавши тиждень тому до Варшави, нас попало НЕ закомпостувати квитки в метро - і вже внизу ескалатора ми "попалися" в руки парі контролерів (до слова, вони завжди ходять парами). Довелося заплатити штраф - близько 3 500 грн. Ця сума була набагато більше, ніж вартість квитків на трьох з Києва до Варшави, набагато більше, ніж вартість таксі від вокзалу до квартири за нічним тарифом, і навіть більше, ніж проїзні абонементи на трьох на три місяці. Ніякі стогони і пояснення, що ми тільки приїхали, не розібралися, що ми не розуміємо польського, що зараз половина другого ночі і ми страшенно втомилися, не мали мінімального впливу. З нами були чемні, але непохитно наполегливі в виписуванні штрафу та утриманні наших паспортів в міцних контролерські руках.

Все ще перебуваючи в приголомшеному стані після нічного штрафного інциденту, вранці я кинулася вивчати правила безболісного існування в польському міському транспорті, щоб ніколи більше не потрапляти в подібні неприємності.

Найзручнішим і менш витратним способом виявилося придбання міської карти на три місяці вартістю в 280 злотих. Школярам, ​​студентам до 26 років, людям похилого віку після 65 років, інвалідам на таку карту дають 50% знижку. Карта покриває всі види громадського міського транспорту Польщі, видається з вашим ім'ям і фото, передача її третій особі загрожує штрафом - близько 200 злотих.

Якщо ж ви не плануєте надовго залишатися в країні, вам доведеться купувати тимчасові квитки - 20 хвилинний за 3,40 злотих, одноразовий 75 хвилинний - 4,40 або добовий - 15 злотих.

Плата за проїзд чимала, але і автобуси і тролейбуси - предмет гордості поляків: новенькі, чисті, з кондиціонерами в спеку і обігрівом в холодну пору року, у великій кількості курсують по окремо виділених смугах, гордо уникаючи пробок і приїжджаючи хвилина в хвилину.

Абсолютно на кожній автобусній зупинці, крім розкладу маршрутів і часу їх приїзду, висить ознайомча таблиця зі штрафами. За проїзд без квитка - 266 злотих (множимо на 7), за проїзд без документів, що підтверджують право на пільговий проїзд - 196 злотих, за незакомпостований квиток в метро - 167 злотих. Штраф за куріння на зупинці громадського транспорту - цілих 500 злотих. Якщо ви оплачуєте суму штрафу відразу ж на місці - можлива знижка до 30%, якщо у вас немає при собі необхідної суми - вам випишуть квитанцію, яку необхідно буде сплатити протягом семи днів. Якщо ви не впишеться в цей тижневий період, заплатити доведеться більше, з урахуванням накопичуються відсотків. У разі відмови пасажира без квитка пред'явити документи - контролер негайно викликає поліцію, яка вас доставить в ділянку для встановлення особи і, до того ж, накладе додатковий штраф.

Якщо ви наївно припустити, що зможете хитромудро уникнути оплати штрафний квитанції в Польщі. Ви глибоко помиляєтеся - така ймовірність наближається до нуля і можлива тільки в одному випадку, якщо найближчим часом ви їдете з країни і не збираєтеся в неї повернутися. У всіх інших випадках оплата штрафу неминуча - для польських служб громадського транспорту ця стаття доходів занадто важлива і прибуткова, щоб від неї відмовлятися.

Винятків для порушників немає. Не сумнівайтеся, про вашому порушенні сповістять роботодавців, ваші дані потраплять до реєстру боржників, за адресою проживання рано чи пізно з'явиться судовий пристав. Як тільки ви побажаєте оформити будь-який найменший кредит, контракт на телекомунікаційні послуги, вид на проживання, прописку, карту тимчасового проживання або карту поляка - всі ваші несплачені штрафи заблокують будь-яку можливість. Вони будуть у всій красі і точності фігурувати у всіх можливих базах поліції, базах управління у справах іноземців і так далі.

Є ще один нещадний метод стягнення боргу. Якщо у вас є рахунок в польському банку, то кредитор може продати свій борг судовому приставу, який з дозволу суду, отримає доступ до вашого рахунку і сам зніме звідти необхідну суму, як тільки вона там з'явиться.

Хочу відзначити, що зазначені суми штрафів великі і для поляків, так як можуть складати іноді й десяту частину від їхньої зарплати. Тому, швидше за все, свідомо ніхто собі проблем на голову не шукає, абсолютна більшість громадян неухильно дотримуються правил оплати. І не тільки штрафів в міському транспорті.

Минуло два тижні з моменту оплати нами штрафу в Польщі, а ефект впливу все ще дуже відчувається, невблаганно наштовхуючи мене думками на єдиний висновок: як геніально просто придумано і як ефективно працює. Так, штрафи повинні бути саме такими - величезними, без винятків і поблажок, щоб неповадно було. Тоді і вся система буде працювати як годинник.

Може тому у поляків вийшло побудувати цивілізоване і правова держава?
http://finance.bigmir.net
Важлива інформація:http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL