Головна » Економіка » Які продукти подорожчають у жовтні

Які продукти подорожчають у жовтні

17.10.2016 в 11:01 переглядів: 252 коментарів: 0 Економіка
Скасування держконтролю цін найменше торкнеться молочних продуктів і овочів.

З 1-го жовтня 2016 роки держава не контролюватиме ціни на соціально значущі продукти харчування. За словами прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, уряд країни зробило антикорупційний крок, прийнявши таке рішення.

Разом з тим глава Кабміну впевнений, що це ніяким чином не вплине на подорожчання продуктів. "Я просив би не плутати зростання з сезонними коливаннями цін", - зазначив Гройсман.

За оцінками експертів, подорожчання навряд чи торкнеться молочних продуктів. Так, керівник аналітичного департаменту консалтингового агентства ААА Марія Колесник пояснила, що на ринку існує дуже багато молочних продуктів, які не входять до списку соціально значимих. Наприклад, це молоко жирністю 2,6%, сметана 18% -ї жирності, масло жирністю 73%.

"Зараз у продажу годі й шукати молока жирністю 2,5%, є тільки 2,6%, ряд виробників випускає сметану жирністю 18%, масло 73%. Це не заборонено. Таким чином, ці продукти вже не підпадають під регулювання, і торгівля ставить ціну, виходячи з конкуренції. Тому для молочки мало що зміниться ", - зазначила експерт.

Однак, за її словами, повне скасування держконтролю все-таки може привести до подорожчання окремих груп товарів. Ціни можуть вирости на яйця, борошно, недорогі макарони, м'ясо з кістками (грудинка, ребро), варені ковбаси, хліб простої рецептури.

Найменше відпускання цін торкнеться вартості овочів, так як продавці будуть намагатися швидше продати товар, щоб він не залежувався на вітринах і не псувався.

 "Тут ціну ставлять таку, щоб продати. Набагато більше на вартість овочів впливає сезонне коливання ", - пояснив експерт плодоовочевого ринку Федір Рибаков.

Президент Украналітцентра Олександр Охріменко переконаний, що відпускати ціни на соцтовари потрібно через те, що його механізм не є ефективним.

"Рітейлери щомісяця подають до відділу торгівлі при райвиконкомі дані (нерідко завищені) про закупівельні ціни плюс 10%, але інформацію не перевіряють, це неможливо технічно - занадто багато позицій, немає достатньої кількості перевіряючих. Та й без мзди не обходиться. Скасування дозволить скоротити частину чиновників і знизить тиск на бізнес ", - сказав експерт.

Роздрібні торговці обіцяють, що вони не будуть підвищувати ціни через високу конкуренцію. "Занадто висока конкуренція. Наприклад, у нас вся варена ковбаса продається з націнкою не вище 10% ", - сказав топ-менеджер відомої торгової мережі Володимир Молчанов.

Разом з тим директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко спрогнозував, що ціни на продукти харчування можуть вирости до кінця 2016 року на 5-7%.

"Антимонопольний комітет не займається розслідуваннями ситуації на споживчих ринках, і природно, що торгівля не упустить випадку заробити, як тільки приберуть регулювання. Скасовувати його треба, але через пару років, коли ситуація в країні покращиться. Зараз рівень життя впав, дешеві продукти затребувані, і якщо скасувати на них регулювання, ціни підуть вгору швидше ", - зазначив Дорошенко.

Нагадаємо, що в перелік соціальних товарів, до яких, згідно з постановою КМУ №1548 від 1996 року, що не дозволялося застосовувати націнку вище 10-15% в роздробі, входять наступні продукти:

- Молоко жирністю 2,5%,

- Сметана жирністю 15%,

- Сир жирністю 9%,

- Масло вершкове 72%,

- олія соняшникова,

- Яловичина і свинина 1-ї категорії (з кістками),

- Ковбаса варена 1-го сорту,

- Птах (тушки),

- Хліб пшеничний з борошна 1-го сорту,

- Хліб житній та житньо-пшеничний,

- Борошно пшеничне вищого сорту,

- Макарони з борошна 1-го сорту,

- Гречка,

- Мал,

- Яйця 1-го сорту,

- Цукор,

- Картопля,

- Капуста свіжа,

- цибуля,


- Буряк,

- Морква.

Раніше повідомлялося про те, що уряд планує змінити споживчий кошик для українців.
http://finance.bigmir.net/news
Важлива інформація:http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL