Головна » Різні новини » Яку небезпеку несуть в собі таблетки від печії

Яку небезпеку несуть в собі таблетки від печії

12.05.2016 в 10:10 переглядів: 321 коментарів: 0 Різні новини
Таблетки від печії, які щодня приймають мільйони людей по всій земній кулі, можуть збільшити ризик розвитку деменції, серцевих нападів і проблем з нирками, попереджають американські експерти з Науково-дослідного інституту Х'юстона. Вчені виявили, що дані препарати, іменовані інгібіторами протонної помпи (ІПП), можуть прискорити старіння клітин, що вистилають кровоносні судини.

Таблетки від печії не рекомендуються для тривалого використання, але лікарі побоюються, що через їх доступності та низької вартості люди можуть приймати їх без медичного спостереження протягом багатьох років.

У новому дослідженні фахівці виявили, що довгостроковий вплив ІПП прискорює старіння ендотеліальних клітин, які вистилають внутрішню поверхню кровоносних судин. Іншими словами, коли ці клітини здорові, вони нагадують тефлонове покриття, що запобігає прилипання крові до судин, але коли клітини старіють, ендотелій стає схожий на липучку, викликаючи прилипання крові до судин і їх подальшу закупорку.

Вчені підозрюють, що це збільшує ризик виникнення різних проблем, таких як судинна деменція, хвороби серця і проблеми з нирками - всі ці недуги пов'язані зі згортанням крові.

Джерело: http://healthvesti.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL