Головна » Економіка » Как власти будут закрывать дыры в Пенсионном фонде

Как власти будут закрывать дыры в Пенсионном фонде

03.02.2017 в 08:52 переглядів: 408 коментарів: 0 Економіка
За словами експертів, кошти, яких бракує для Пенсійного фонду будуть забирати у медицини, спорту або освіти.

До остаточного голосування за бюджет уряд на 14,8 млрд грн скоротило державне фінансування Пенсійного фонду. У вересні, коли бюджет на 2017 рік вперше оприлюднили, на Пенсійний фонд закладали 156 млрд 151 млн грн. Але після остаточного голосування фінансування скоротилося до 141 млрд 315 млн грн. А загальні доходи Фонду - 283,2 млрд грн. Іншими словами власні доходи Фонду (тобто податкові відрахування) зрівнялися з держдотаціями, пишуть Вести.

"Бюджетне фінансування скоротили у зв'язку зі збільшенням мінімальної зарплати в надії на підвищені відрахування податків, - коментує економіст Олександр Охріменко. - Але бізнес не витримає навантаження і почне йти в тінь, тому мало шансів на те, що вони зберуть заплановане. Якщо в кінці року побачать значний недобір, то коригувати цифри не будуть. Чи не привертаючи зайвої уваги проведуть емісію гривні і закриють дірку ".

За словами експерта, повторюється історія 2016 року. На початку року на Пенсійний фонд заклали 143 млрд грн, а до кінця року вийшли на 156 млрд грн.

"Хронічний дефіцит ПФ триває вже 10 років, але в останні два роки досяг особливо значних розмірів - головним чином через скорочення ЄСВ вдвічі, - каже економіст Олександр Жолудь. - Але загрози для зриву пенсійних виплат немає. Якщо не доберуть запланованих коштів, то перерозподілять інші статті бюджету, заберуть у медицини, спорту або освіти ".

Раніше повідомлялося, що за розрахунками Мінсоцполітики в Україні до 2025 р тільки 8% чоловіків і 10% жінок будуть отримувати пенсії за віком, при цьому час виходу на пенсію буде диференційовано, і кожен майбутній пенсіонер сам вибере пенсійний вік в залежності від обсягу сплачених внесків в Пенсійний фонд.

http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL