Головна » Різні новини » Хронічна втома

Хронічна втома

30.06.2016 в 09:01 переглядів: 346 коментарів: 0 Різні новини
Синдром хронічної втоми пов'язаний зі зміною балансу бактерій в кишечнику. Про це заявили вчені з Корнуельського університету.

Група дослідників на чолі з професором Людовіком Жілото виділила ряд біомаркерів - біологічних ознак, використовуваних як індикатор стану всього організму, крові і мікрофлори кишечника, які можна використовувати для діагностики синдрому хронічної втоми.

В експерименті взяли участь 87 пацієнтів - 39 здорових і 48 зі СХВ - були обстежені на наявність запальних біомаркерів, таких як ліпополісахариди і С-реактивний білок, а також на мікрофлору кишечника.

В результаті дослідження з'ясувалося, що у хворих пацієнтів мікрофлора значно менш різноманітна, вміст у ній протизапальних бактерій знижений, а зміст прозапальних - підвищено. Крім того, рівень біомаркерів свідчив про запальний процес в організмі.

За словами вчених, це могло бути викликано проникненням бактерій в кров. Така клінічна картина спостерігалася у більш ніж 80% пацієнтів.

За словами експертів, результати їх дослідження допоможуть швидше і точно діагностувати СХВ, а також розібратися в причинах його виникнення: поки що багато лікарів розглядають хвороба як крайню ступінь перевтоми, дослідження ж показує, що СХВ має скоріше фізіологічну природу.
http://lingvoportal.blogspot
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL