Головна » Здоров`я » ХВОРОБА АЛЬЦГЕЙМЕРА

ХВОРОБА АЛЬЦГЕЙМЕРА

27.07.2016 в 13:13 переглядів: 520 коментарів: 0 Здоров`я
Методів профілактики хвороби Альцгеймера поки ще не розроблено. Згідно з даними деяких досліджень, знизити ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера можна за допомогою дієти, активної розумової діяльності і профілактики серцево-судинних захворювань.

Деменція

Хвороба Альцгеймера - одна з найбільш частих причин старечого недоумства. Хвороба являє собою нейродегенеративне захворювання, яке з часом прогресує. Переважно хвороба Альцгеймера розвивається у людей похилого віку (старше 65 років), проте буває і в разі раннього розвитку дегенеративних процесів в мозку.

За спостереженнями лікарів, хвороба Альцгеймера частіше виникає у людей малоосвічених, не мають кваліфікованої професії. У людини з високим інтелектом менше ймовірність зіткнутися з такою патологією, оскільки у нього в головному мозку існує велика кількість нейронних зв'язків. Це означає, що при загибелі одних нервових клітин, задіюються інші, які раніше були задіяні на увазі інтелектуальної діяльності людини.

Хвороба Альцгеймера частіше зустрічається у жінок. Можливо, причина криється в тому, що жінки живуть довше за чоловіків. Нерідко чоловіки просто не доживають до розвитку цієї хвороби.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З МОЗКОМ?

Хвороба Альцгеймера характеризується відкладенням в мозку бета-амілоїдного білка у вигляді бляшок. Пошкоджені нейрони утворюють нейрофібрилярних клубочки. Обидва ці процеси призводять до руйнування зв'язків між нейронами, а значить і до порушення функцій мозку.

До сих пір вчені не знають, чому відбувається відкладення бета-амілоїду в тканинах мозку. На цей рахунок висуваються різні гіпотези. За останні роки дослідникам вдалося виявити кілька генів, відповідальних за схильність людини до хвороби Альцгеймера. Можливо, в патофізіології захворювання певну роль відіграють запальні процеси і цитокіни.

ЧИ МОЖНА ЗАПОБІГТИ РОЗВИТКУ ХВОРОБИ АЛЬЦГЕЙМЕРА?

В даний час поки ще не розроблено ніяких методів профілактики хвороби Альцгеймера. Дослідження, проведені в різних країнах світу, не дають однозначної відповіді на питання про профілактику цієї патології. Деякі з досліджень дають абсолютно суперечливі дані.

Якщо звернутися до епідеміологічних досліджень, то стає зрозуміло, що ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера може бути пов'язана з дієтою, розумової активністю людини, прийомом деяких ліків, а також з серцево-судинними захворюваннями.

Деякі дослідження вказують на те, що знизити ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера може допомогти середземноморська дієта. Можливо, компоненти, що містяться в морській рибі, фруктах, овочах, крупах і оливковій олії можуть трохи знизити ризики патологічних процесів в тканинах мозку.

Недавні дослідження індійських учених показали, що знизити ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера може спеція куркума. Входить до її складу речовина куркумін може запобігати деякі патологічні зміни в мозку.

Хвороба Альцгеймера

Знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера можна при проведенні заходів, спрямованих на профілактику серцево-судинних захворювань. Відомо, що високий рівень холестерину, цукровий діабет і куріння підвищують ризики і сприяють більш важкому перебігу захворювання.

Інтелектуальні заняття, наприклад, читання, вивчення іноземних мов, розгадування кросвордів або гра на музичних інструментах можуть відстрочити наступ хвороби. Дослідження показують, що люди, які знають 2 мови, хворіють хворобою Альцгеймера значно пізніше, ніж інші.
http://www.likar.info
Важлива інформація:http://lingvoportal
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL