Головна » Економіка » Кияни почали отримувати величезні рахунки за опалення

Кияни почали отримувати величезні рахунки за опалення

17.11.2016 в 09:33 переглядів: 201 коментарів: 0 Економіка
У Київенерго заявляють, що ситуація з великими платіжками могла виникнути в результаті "системної помилки".

За два-три тижні опалювального сезону киянам вже почали приходити рахунки. Суми, які там вказані, вводять в ступор жителів столиці: в квартирах з однаковим метражем рахунки за опалення відрізняються від 55 до 2000 грн за два тижні роботи радіаторів.

Ця проблема стосується і інших міст України, але жителі столиці першими почали отримувати платіжки з нечуваними сумами за опалення.

 Величезні суми за опалення можуть бути результатом "системної помилки" оскільки Київенерго важко обробити мільйони договорів з киянами. Про це заявив председтель наглядової ради Київенерго Іван Плачков, передає Радіо Свобода.

Він підкреслив, що якщо квартира в 60 квадратів отримує багатотисячну платіжку за опалення - то це явна помилка в розрахунках.

"Такого дива, як в Україні, в усьому світі немає, коли постачальник тепла укладає угоду безпосередньо з власником квартири. Як в світі роблять: є власник будівлі, так ось власник будівлі визначає організацію, яка є виконавцем послуг. І вже ця компанія працює з жителями, поділяє ці тепло за різними алгоритмами: якщо є лічильник - за лічильником, якщо немає - за квадратними метрами.

А у нас зробили так, що кожну квартиру вивели напрямки на Київенерго. А якщо мільйон договорів, уявляєте, як відразу обробити таку кількість квартир? Раніше це було в ЖЕКах, кооперативах, а зараз це робить Київенерго, і тому можливі такі помилки. Це кардинальна, системна помилка "- заявив Плачков.

Він також додав, що вважає встановлені тарифи на енергоносії алогічними. Плачков зазначив, що не може до цих пір ознайомитися зі складовими тарифів, щоб зрозуміти, чому сформована саме така ціна енергоносія, яку затвердили в НКРЕ, оскільки, за його словами, в Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики не пропонують відповідний документ.

У Київській міськадміністрації рекомендують звертатися на гарячу лінію 15-57, повідомляти про можливі помилки в розрахунках, які будуть перевірені.

Нагадаємо, що для квартир без лічильників вартість опалення на зимовий період цього року складе 32,97 грн за квадратний метр. Тобто, якщо в квартирі на 40 кв м немає лічильника, то в місяць за опалення вам нарахують 1318,80 грн.
http://dengi.ua/budget
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL