Головна » Економіка » Куди ефективно інвестувати особисті фінанси

Куди ефективно інвестувати особисті фінанси

07.11.2016 в 10:50 переглядів: 287 коментарів: 0 Економіка
Більше половини американських сімей потерпають від браку коштів протягом місяця, якщо вони не отримують зарплату. В Україні ситуація ще гірше - прожити місяць без зарплати можуть не більше 20% громадян. Планування особистих фінансів за океаном і тут - величезна проблема. Кризові явища останніх 20 років неодноразово вводили в ступор ринки, що розвиваються. В Україні за останні п'ять років зникла третина банківської системи. Причина проста: економіка сповільнюється, люди втрачають роботу і перестають виплачувати кредити. Ліквідність банківської системи знижується. Де ж зберігати гроші? Про це в репортажі ЛІГА.net.

Державні банки

У країнах, що розвиваються найнадійніші - державні банки. Вони можуть вам не подобатися, у них може бути поганий сервіс. Але вони найнадійніші, оскільки це єдині фінустанови, яким уряд не дасть вибухнути. У Росії це Сбербанк, в Казахстані - Халик банк, в Україні - Ощадбанк.

Маленький приклад: якщо високопосадовець банку №100 запевняє, що в момент кризи вам подзвонять навіть о третій годині ночі і дозволять забрати свої заощадження, я вам гарантую, що в 9 вечора минулої ночі керівництво цього банку прийняло рішення не рятувати свій актив, і вони виганяють все до останньої копійки.

Нерухомість

Є думка, що найбезпечніший сектор, в який варто вкладати гроші під час кризи. - Це нерухомість. Чи так це? Наведу приклад. У 2011 році, продавши свій банк в Краснодарі (Кубань Банк, засновником якого був Дубинський, проданий Європейської фінансової групи. - Ред.), Я приїхав в Москву і зняв там квартиру на Патріарших ставках за $ 2 000 на місяць. Пізніше господар квартири зізнався, що вона коштувала йому $ 500 000. Виходить, власник житла отримує від мене $ 24 000 на рік. Відповідно, прибутковість його активу (24 000/500 000 * 100) 4,8% річних. У 2016 році ця ж квартира коштує майже в два рази дешевше: він її здає за $ 1 000 на місяць. Прибутковість його активу в поточному році всього 2,4% в рік.


Існує три фактори, які доводять, що нерухомість не найнадійніший спосіб вкладення заощаджень. Перший фактор - це ринок. Ціна на нерухомість піднімається і падає, як і на багато інших товарів. Другий - неліквідність активу. Його складно швидко продати. Третій фактор - в США, може бути, і можна купити нерухомість, здавати її і отримувати пасивний дохід. Там він стабільний і не вибухає кожні 5-7 років. Але в країнах, що розвиваються пасивний дохід отримують в національній грошовій одиниці, яка різко девальвує через кризу. Прибутковість також грає роль. Інвестуючи в валюті в ліквідні активи, ви точно отримаєте 2,4% в рік.

Золото

У кожного фінансового інструменту є дві характеристики - прибутковість і ризик. Чим вище прибутковість, тим вище ризик. Це принцип фінансів, він цілком логічний. Якщо вам запропонують продати вагон нафти десь в Роттердамі і пообіцяють, що ви заробите 15 млн грн, ви захочете високу прибутковість. Навряд чи ви погодитеся на прибутковість, яку отримували б при купівлі облігацій швейцарського казначейства.

Наприклад, за останні 43 роки середня прибутковість інвестицій в акції США - 10,1% на рік. При цьому волатильність (ризик) при вкладенні в ці папери - 17%.

Ринки, що розвиваються - Китай, Росія, Бразилія, Південна Африка, Україна - більш ризикові. Щорічна прибутковість цінних паперів таких країн буде вище, але і ризик вище. За ті ж останні 43 роки прибутковість акцій країн, що розвиваються становила 14,48% при волатильності 31,73%. Що ж золото? Цей інструмент парадоксальний. Він більш ризиковий, але менш прибутковий. Його прибутковість за останні 43 роки - 7,07% річних, а волатильність такого вкладення - 28,94%.

Вигідні альтернативи

Чи є вигідні інвестиції? Є. Але для того щоб їх знаходити, потрібно дотримуватися кількох правил.

По-перше, необхідно отримати базову фінансову грамотність.

По-друге, я рекомендую інвестувати виключно в твердій валюті. Цим ви не тільки рятуєте свої гроші від криз. Якби ви останні 15 років відкладали свої заощадження в гривні, купівельна спроможність ваших грошей (рівень інфляції) втрачала б по 11% на рік. Але якби ви тримали ці гроші в твердій валюті, втрати становили б 1,5%. Хороше рішення - не тримайте свої заощадження в гривні. Регулярно відкладайте невеликі суми у твердій валюті.

По-третє, якщо говорити про довгострокові інвестиції, використовуйте інструменти з помірним ризиком і прибутковістю. Працюйте з посередниками зі світовими іменами і високими рейтингами. Дуже мало людей хочуть вкладати в довгострокові проекти. Передбачити рух фінансових інструментів на рік вперед складно.

А на 20 років вперед - легко. За останні три роки американський ринок акцій виріс на 3 500%. Виявляється, нам, геніям фінансового світу, не потрібно бути геніями. Ми просто можемо робити довгострокові вкладення. Але це повинні бути правильні інструменти і стабільні ринки.

Важлива інформація:http://lingvoportal.blogspot.com

Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL