Головна » Різні новини » Квартири можуть подорожчати через стабілізацію курсу долара - експерти

Квартири можуть подорожчати через стабілізацію курсу долара - експерти

20.06.2016 в 07:48 переглядів: 217 коментарів: 0 Різні новини
Уже пройшло два місяці, як курс долара заспокоївся в районі 25 грн. Така стабілізація призвела до пожвавлення продажів на ринку нерухомості і навіть невеликого зростання цін, кажуть ріелтори. "Сегодня" з'ясувала, що буде з цінами на житло в цьому році.

ПОПИТ. Українців, за словами експертів, як і раніше цікавлять бюджетні варіанти. Тобто найчастіше люди купують "однушки" по $ 22-26 тис. Або "двушки" по $ 40-45 тис. "Але якщо ще в березні-квітні люди просто вивчали варіанти, то тепер при стабілізації курсу долара кількість угод зросла в 2 3 рази. Так, якщо на початку весни у брокерів було по 2-3 угоди на місяць, то зараз їх по 6-8 ", - розповів нам столичний ріелтор Максим Єрмоленко. За його словами, люди активізувалися і в покупках новобудов, де "квадрат" коштує $ 500-600. Цю тенденцію підтверджують і самі українці. "У травні купила однокімнатну" гостинку "за $ 25 тис., Недалеко від метро, ​​майже в центрі. Поспішила з покупкою, оскільки серед друзів і колег почали ходити чутки, що при стабільному доларі ціни на житло підуть у ріст. Вирішила не ризикувати, тим більше знайшла підходящий варіант. адже ніхто не захоче платити зайві $ 1-2 тис., якщо ціни підуть у ріст. Це нині великі гроші ", - пояснює киянка Ольга Кожум'яка.

ПРОГНОЗИ. Якщо попит на покупку житла збережеться найближчі пару місяців, це призведе до того, що самі бюджетні варіанти розкуплять, і залишаться пропозиції дорожче, кажуть ріелтори. "Це призведе до штучного зростання цін, коли вартість" квадрата "в дешевих варіантах складе не $ 800, а $ 1000.. Але чи будуть покупці готові купувати житло за такими розцінками, складно сказати", - говорить Єрмоленко. При цьому ріелтор додає, що таке пожвавлення ринку і невелике зростання цін можливі лише при збереженні курсу долара в діапазоні 25-26 грн хоча б до кінця року.

У свою чергу, економіст Іван Нікітченко вважає, що восени курс зеленого підніметься до 25-26 грн: "Цей сценарій закладений в прогнозі уряду. Він реальний, якщо в країні не буде загострення конфлікту на Донбасі, і ми отримаємо транш від МВФ. При цьому невелике зростання курсу долара обумовлений і початком бізнес-сезону - восени традиційно зростає попит на валюту. Так що діапазон в $ 25-26 / грн реальний. Але якщо в економіці почнуться форс-мажори, котирування будуть вище ".

А ось аналітик SV development Сергій Костецький сумнівається, що стабільний курс вплине на зростання цін на ринку нерухомості: "Проблема в тому, що витрати на утримання нерухомості ростуть - з'явився податок на нерухомість, дуже кусаються комунальні тарифи. Тому зараз квартиру вже неможливо купити чисто з інвестиційних міркувань, в надії, що її вдасться вигідно здати в оренду або перепродати через кілька років з великою націнкою. Так що, швидше за все, ціни на житло ще кілька років будуть на дні ".
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL