Головна » Здоров`я » Лікування холодом

Лікування холодом

30.12.2016 в 13:55 переглядів: 440 коментарів: 0 Здоров`я
Жменя снігу або кубик льоду часом може виявитися краще будь-яких ліків, адже холод - відмінне (і до того ж дешеве) терапевтичний засіб. Головне - знати, як ним користуватися!

Чим корисний холод?

Згадки про цілющий вплив холоду зустрічаються ще в працях Гіппократа, Авіценни і Галена. Навіть на стінах храмів Стародавнього Єгипту збереглися зображення поранених, яким надають першу допомогу холодними компресами.

Це дійсно прекрасний засіб - знеболююче, кровоспинний, протинабрякову. А ще холод активізує захисні сили організму, покращує обмін речовин, зміцнює нервову систему.

Точне попадання

Холодотерапіі широко використовують в сучасній медицині, наприклад, при запаленні суглобів (артрит), при геморагічних гастритах і виразковій хворобі шлунка, а також при трансплантації.

Більш того, за допомогою різних хладоагентов (рідкого азоту, суміші вугільної кислоти) припікають ерозії і руйнують пухлини - цей метод лікування називається кріодеструкцією.

Вона дозволяє уникнути кровотечі в області операції і не допустити поширення злоякісних клітин за її межі, тобто не дає пухлини метастазировать.

Знижуємо градус

У домашніх умовах холод теж приходить на допомогу. Хочете підтягнути шкіру і розгладити дрібні зморшки? Протирайте обличчя кубиком льоду із замороженого зеленого чаю, настою м'яти, ромашки або календули. Потім вмивайтеся прохолодною водою, видаліть залишки вологи серветкою і нанесіть на обличчя крем.

Вечером розболівся зуб?

Як засіб «швидкої допомоги» прикладіть до щоки міхур з льодом, обгорнутий махровим рушником. А ось зігрівати хворе місце грілкою або шарфом не рекомендується. Тепло підсилює запальний процес, а холод зменшує його. Ну а вранці - відразу до стоматолога! Чувствуете, що в розпал робочого дня хилить в сон, ніяк не можете підбадьоритися?

Рассосіте в роті маленький шматочок льоду із замороженого м'ятного чаю. А можна просто підставити руки під струмінь холодної води. К кінця дня з'являється втома в ногах?

Загорніть кубик льоду в серветку, залишивши вільної тільки робочу поверхню. Водите їм по гомілці вгору-вниз, по колу протягом 1-2 хвилин (за умови, що вени не розширені).

Нечаянно забилися, катаючись на ковзанах?

Запам'ятайте: яку б травму ви не отримали - від шишки на лобі до розтягнення зв'язок і вивиху, перше, що потрібно зробити, - охолодити зону пошкодження на 5-15 хвилин.

Якщо неприємність сталася на вулиці, наберіть сніг або лід в пакет і прикладіть до «постраждалому» місця через шар одягу. Врахуйте: прикладати холод безпосередньо на шкіру не можна - це може привести до відмороження.
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL