Головна » Наука і технології » Літак на сонячній енергії

Літак на сонячній енергії

03.02.2013 в 20:15 переглядів: 649 коментарів: 0 Наука і технології

 Наука зробила ще один крок вперед і тепер сонячний літак перестав бути темою для фантастів і перетворився в реальний льотний засіб. Нажаль, польоти на ньому доступні поки тільки пілотам-ентузіастам. Вага - найважливіший параметр для всієї авіації, для сонячних літаків все ще критичний показник, який обмежує навантаження.
Винахідник Sunseeker, одного з перших у світі пілотованих людиною сонячних літаків, Ерік Раймонд має намір підтвердити свою першість. Його команда працює над створенням першого двомісного сонячного літака. Як повідомили новини це буде «перша ластівка» пасажирської сонячної авіації.
Проект назвали Sunseeker Duo. Це третій і самий амбіційний на сьогоднішній день проект команди
Конструкція Sunseeker Duo заснована на моторному планері Stemme S-10, особливість якого - складаний гвинт, який забирається як шасі, якщо не використовується в польоті. Від свого зразка Sunseeker Duo відрізняється вагою. Якщо стандартний злітна вага Stemme S-10645 кг, то створений командою Еріка Раймонда планер Duo важить всього 270 кг. Як відзначає Раймонд, його мета - створити діючу машину, злітна вага якої без урахування пілота і пасажира вкладеться в половину ваги Stemme S-10.
Менша вага означає велике навантаження. Для сонячного літака, запасаючих енергію в важких акумуляторних батареях, це дуже важливо. Двигун Sunseeker Duo харчується від 72 з'єднаних послідовно літій-полімерних батарей. Їх ємності вистачить, щоб забезпечити роботу двадцатикіловаттного мотора на повній потужності протягом 20 хвилин.
Цього часу вистачить для зльоту і набору висоти.
За розрахунками винахідників над хмарами в зоні досяжності прямих сонячних променів фотоелектричні панелі літака, ефективність яких майже 23%, зможуть протягом декількох годин поповнити запас енергії, витраченої на зліт.
Для досягнення своїх цілей команда використовує найкращі композитні технології на основі вуглецевих волокон. Поки ще робота над проектом Sunseeker Duo не закінчена. Для її завершення, як буває часто, не вистачає коштів, збором яких заклопотаний Ерік Реймонд. Зараз команді потрібні гроші на електроніку і льотні випробування.
Після побудови сонячного двомісного літака Sunseeker Duo Ерік Реймонд намір здійснити серію польотів по всьому світу з метою демонстрації переваг сонячних технологій.Читайте також: Літаки нового покоління. Чекаємо з нетерпінням! (фото)


Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL