Головна » Освіта » Національний проект «Відкритий світ»

Національний проект «Відкритий світ»

01.10.2011 в 08:31 переглядів: 2682 коментарів: 0 Освіта
  Не так давно 14 вересня в готельному комплексі «Русь» відбулася презентація майстер-плану національного проекту «Відкритий світ», створенням якого займалася СП «Тікон».
 
 Досить цікавий проект на перший погляд, при розгляді виявляється черговим «дерибаном» в результаті якого постраждають школярі (5-9 класів). 
В ідеї проекту створити Всеукраїнський інтернет ресурс з мультимедійним контентом освітнім, доступ до якого буде здійснюватися за допомогою спеціально обладнаних комп'ютерних класів. Тобто в планах цього проекту перевести освіту на новий рівень. Проводити всі уроки, від математики і хімії до мов на комп'ютерах. 
І правда! Давно пора комп'ютеризувати наші школи! Ось він черговий «прорив» нової влади))) 
Щодо контенту складно судити. Поки що його розробляють. А от щодо технічної частини, яку допомагав компанії «Тікон" розробляти інститут телекомунікацій і глобального інформаційного простору є зауваження. Правда, як хотіли показати у майстер-плані, тип пристрою доступу поки ще не вибраний. Але це офіційно, а не офіційно це будуть нетбуки Intel Classmate PC, які закуплять протягом 4 років у кількості 1500000 мільйона штук. 
 
 
З таблиці видно те, що для одного пристрою дуже вдало вибрані параметри для порівняння. Нетбук відповідає всім вимогам, досить легкий і знаходиться в середньому ціновому діапазоні. 
 Не відповідає тільки санітарним нормам розміщення 30 нетбуків в одному класі, але над цим вже працюють. Ідеальний вибір, але є кілька «АЛЕ»! І так про них. 
1) Нетбук буде належати тільки одному учневі, шкода що не кожному. 
2) Розмір екрана такого пристрою біля 10 дюймів це майже половина від монітора стандартного шкільного ПК 
3) Необхідність щорічної заміни батареї, ціна якої приблизно третину ціни нетбука. 
4) Занадто слабкі характеристики для проведення курсу інформатики. 
5) Гарантія всього 1 рік, що в 3 рази менше ніж у комп'ютера. 
6) Неможливість поліпшення в майбутньому 
7) Руки дитини будуть знаходиться в постійному дії магнітного поля від процесора і т.д. 
На додаток до всього цього, пятіклашка з нетбуком в руках може стати просто жертвою грабіжника. 
Хто в такому випадку буде нести відповідальність за наслідки?
Але це ще не все! 
27 травня 2011 завершилося проходило в Києві засідання постійного комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Одним з питань, представлених комітетом до розгляду, стала доповідь про шкоду електромагнітних полів. Після тривалого обговорення було вирішено, порадити країнам-учасницям обмежити використання бездротового інтернету Wi-Fi, WiMAX, мереж 3G в школах та громадських місцях і провести інформаційні кампанії про потенційні ризики впливу електромагнітного і радіочастотного випромінювання ".
Рішення комітету підтримали в Українському інституті екології людини. "Електромагнітні хвилі негативно впливають на наше здоров'я, а їх тривалий вплив здатне викликати розлади ендокринної та нервової систем, порушення репродуктивної функції у чоловіків", - заявив заступник директора інституту Степан Кляп. 
«А нам то що»: подумали в СП «Тікон» і вирішили, що кожен з нетбуків повинен бути з'єднаний з системою за допомогою бездротового зв'язку. 
 
Тим часом вони якось не звернули увагу на рішення, яке деякі просунуті школи вже самі почали впроваджувати за рахунок батьківських фондів. 
Один сильний комп'ютер і термінальні станції в учнів, з'єднаних провідний мережею-це найменш шкідливий підхід. 
Така схема дозволила б вести комп'ютеризацію з кожним роком збільшуючи число сучасних комп'ютерних класів. Ціна терміналу всього 120-150 $. Поліпшення такого класу вимагає апгрейда тільки одного комп'ютера, що стосується терміналів, то їх покращувати не потрібно! Термінальна система дозволяє скоротити до 90% споживання електроенергії. І що саме головне вона дозволяє викладачеві вести урок і контролювати зі свого місця роботу кожного учня. 
Залишається тільки сподіватися, що в «Тікон» просто випадково помилилися і виправляться.


 
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL