Головна » Спорт » Надмірні фізичні навантаження призводять до передчасного старіння

Надмірні фізичні навантаження призводять до передчасного старіння

10.06.2016 в 08:41 переглядів: 457 коментарів: 0 Спорт
Надмірні фізичні навантаження призводять до передчасного старіння і частих хвороб. Дізнайтеся, як не перестаратися зі спортом.

ВСЕ ДОБРЕ, ЩО В МІРУ

фізичні навантаження тому, що фізичні навантаження корисні, ніхто і не сперечається. Заняття спортом прискорюють обмінні процеси, допомагають підтримувати себе у формі, а також є відмінною профілактикою безлічі захворювань, таких як цукровий діабет, ожиріння і артеріальна гіпертензія. Але виникає закономірне питання: скільки часу потрібно відводити занять спортом, щоб тренування пішли на користь, а не на шкоду. Якщо спорт став для вас нав'язливою звичкою, і ви кожен день «катували» себе бігом і силовими вправами, то знайте, що ніякої користі від такої активності не буде.

Відомо, що надмірні навантаження призводять до прискореного старіння, зниження захисних сил організму, а також до великих проблем з опорно-руховим апаратом, зокрема, через великий ризик отримання травм і перевантаженості кістково-м'язового апарату. Занадто велике навантаження на наш організм призводить до вироблення великої кількості вільних радикалів, при цьому погіршується і метаболічні процеси. А в спекотні дні посилені тренування можуть закінчитися зневодненням.

Як не перевтомитись?

Як правило, людина далеко не відразу дає собі звіт в тому, що йому пора зменшити оберти. Як правило, проходить не один місяць, перш ніж симптоми перетренованості стають очевидними.

При надмірних заняттях спортом в першу чергу порушується режим сну. Ви з працею прокидаєтеся вранці, можете спати по 12-14 годин, а час від часу вас турбує безсоння. При цьому на обличчя емоційна нестійкість, яка виражається в частій зміні настрою, дратівливості і безпричинних нападах агресії. Через деякий час настає поступова втрата сил. Вам здається, що звичні для вас спортивні снаряди (гантелі, штанги) стали відчутно важкими, а колишні дистанції під час пробіжок даються вам з задишкою і сильною втомою.

Внаслідок падіння захисних сил організму через надмірних фізичних навантажень людина частіше хворіє на гострі респіраторні вірусні захворювання, а процес одужання триває довше звичайного.

Явною ознакою перетренованості є втрата ваги (якщо ви, звичайно ж, не маєте зайву вагу). Якщо ви помічаєте, що ваші обсяги стали меншими, то негайно зменшуйте навантаження, інакше ризикуєте довести себе до повного виснаження.

ВИДИ СПОРТУ, викликав довіру до перетренованості

Отже, які ж види фізичних навантажень сприяють перевтоми і виснаження? В першу чергу це види спорту, що вимагають значних енерговитрат, наприклад, біг, плавання, лижі. Сюди ж можна віднести і деякі ігрові види спорту, оскільки в процесі гри людина часто настільки захоплюється, що перестає прислухатися до свого організму. Наприклад, це може бути футбол, баскетбол, великий теніс або бадмінтон.


ЯК УНИКНУТИ перетренованістю?

В першу чергу навчитеся прислухатися до свого організму. Ніколи не займайтеся через силу. Якщо ви сумніваєтеся: чи варто «намотати» ще одне коло навколо стадіону - не робіть цього. Сумнів - це вже привід для того, щоб зупинитися.

Ідеальним варіантом буде, якщо ви почнете користуватися послугами особистого тренера і лікаря. На основі ваших фізіологічних параметрів для вас складуть індивідуального програму по заняттях спортом, які підуть вам тільки на користь.

Не полінуйтеся, і заведіть спеціальний щоденник тренувань, куди б ви записували всі дані, що відносяться до тренувань, а також свою вагу і кількість споживаних калорій в день. Так ви зможете контролювати процес своїх занять і вчасно виявити ті чи інші відхилення у тренуваннях.

Якщо ви займаєтеся спортом, то лікарі настійно рекомендують випивати багато рідини. Якщо ваші тренування тривають більше однієї години, то доцільний прийом спеціальних спортивних напоїв з електролітами, а в решті випадків підійде мінеральна вода без газу.

І, мабуть, найголовніша рекомендація - поспішайте повільно. Не намагайтеся досягти всього відразу, і поступово збільшуйте навантаження, щоб вашому організму було комфортно.

Автор:http://Likar.info
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL