Головна » Різні новини » Найбагатші люди країни

Найбагатші люди країни

01.04.2016 в 08:43 переглядів: 333 коментарів: 0 Різні новини
Бізнесмен Рінат Ахметов знову зайняв перше місце в топ-100 найбагатших людей України, президент країни Петро Порошенко - на шостому рядку в рейтингу, який склав та оприлюднило в четвер видання «Forbes Україна».

За даними видання, стан власника фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» Ахметова оцінюється в 2,3 мільярда доларів і знизилося за рік на 4,6 мільярда доларів. Падіння вартості активів підприємця пов'язано зі зниженням світових цін на залізорудну сировину і метал. Також падав попит на продукцію гірничо-металургійного комплексу всередині країни. Практично всі підприємства Ахметова мають велику заборгованість перед кредиторами, пояснило видання.

На другому місці засновник промислово-фінансової групи «Приват» Ігор Коломойський, його стан оцінюється в 1,3 мільярда доларів. За останні п'ять років стан найбагатшого жителя Дніпропетровська скоротилося більш ніж в два рази. У минулому році він покинув пост губернатора Дніпропетровської області та погодився зі зміною керівника компанії «Укрнафта», співвласником якої він є. Незважаючи на зміни в структурі компанії, ключові менеджери групи «Приват» все ще залишаються на своїх постах, зазначило видання.

Геннадій Боголюбов зберіг розмір свого стану на колишньому рівні - 1,3 мільярда доларів. Його «ПриватБанк» втратив кілька сотень відділень після входження Криму до складу Росії і з-за конфлікту в Донбасі, а також сильно скоротив виторг. Проте, «ПриватБанк» входить в список системно важливих для країни банків.

Стан президента України оцінюється в 858 мільйонів доларів, за рік вона зросла на 100 мільйонів доларів. Крім корпорації Roshen, Порошенко володіє Міжнародним інвестиційним банком, є бенефіціаром холдингу «Укрпромінвест-Агро». Також в його власності ряд активів в крохмальної, автомобільної, суднобудівної та машинобудівної галузях. Він володіє декількома національними та регіональними телерадіокомпаніями.

Першу десятку рейтингу покинули Вадим Новинський, який володіє чвертю компанії «Метінвесту», а також власник Ferrexpo Костянтин Жеваго.

За даними видання, загальний стан «сотні» найбагатших людей України в цілому скоротилося на чверть і тепер становить всього 20 мільярдів доларів. У найбагатшої людини світу - Білла Гейтса - близько 76 мільярдів доларів. Видання повідомило, що на скорочення стану українських олігархів вплинули відразу кілька факторів. Це падіння цін на сировину, яке призвело до вичерпання фінансових потоків від продажу металу, руди, падіння продажів хімічної продукції, просідання машинобудівної галузі, зупинка заводів в Донбасі, а також втрата російського ринку збуту.
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL