Головна » Економіка » Найбільша газова площа України пішла приватним інвесторам

Найбільша газова площа України пішла приватним інвесторам

02.08.2016 в 09:39 переглядів: 379 коментарів: 0 Економіка
Найбільше в країні Юзівське родовище сланцевого газу буде розробляти компанія Yuzgas B.V., зареєстрована трохи більше місяця тому.

На найбільше в Україні родовище сланцевого газу - Юзівську площу - несподівано прийшов новий інвестор. Замість транснаціональної корпорації Royal Dutch Shell, яка вийшла з проекту в 2015 році, розробляти Юзівський ділянку буде зареєстрована місяць тому в Нідерландах компанія Yuzgas B.V.

Оголошення переможця конкурсу по Юзівському ділянці стало несподіванкою. Організатори не залучали до процесу вибору нового інвестора ні ЗМІ, ні громадськість. Деталі та умови конкурсу не розкривалися. Хто стоїть за новоствореної Yuzgas B.V. також невідомо.

Нові інвестори

27 липня в газеті Урядовий кур'єр було розміщено оголошення про результати конкурсу із залучення інвестора для реалізації угоди про розподіл продукції Юзівської сланцевого ділянки. Переможцем назвали компанію з Нідерландів Yuzgas B.V.

"Компанія запропонувала найкращі умови для реалізації Юзівського проекту, - повідомила 27 липня прес-служба Надра України. - Після отримання згоди Кабінету міністрів переможець конкурсу Yuzgas B.V. стане повноправним учасником в УРП ".

Yuzgas B.V. зареєстрована 14 червня цього року зі статутним капіталом 1 000 євро спеціально під розробку Юзівської ділянки. 100% компанії належить люксембурзькому фонду Emerstone Energy, яким володіє компанія з управління активами Emerstone Capital Partners також з Люксембургу. Обидві структури створені в 2016 році, а веб-сайт компанії зареєстрований менше місяця тому - 29 червня. Своїх бенефіціарів та інвесторів Emerstone не розкриває.

Emerstone очолює Ярослав Кінах. Він добре знайомий з реаліями українського бізнесу. В кінці 1990-х Кінах керував українським представництвом Європейського банку реконструкції і розвитку, після чого створив в Канаді компанію Iskander Energy, яка розвивала проекти з видобутку газу-метану в Україні та володіла вуглеводневими ділянками в Грузії і Болгарії. В останні роки він очолював канадську Black Iron. У 2010 році за $ 13 млн вона викупила у компанії EastOne Віктора Пінчука проект Шимановського залізорудного родовища, потім продала частку в ньому Метінвесту Ріната Ахметова. Але проект не пішов, і на початку 2016- го Black Iron викупила акції назад.

ДОВІДКА

Ліцензія на розробку Юзівської площі належить ТОВ Надра Юзівська, учасника УРП з боку держави. Станом на 27 липня 2016 року, 10% компанії належить ТОВ СПК Геосервіс (Київ), яку ЗМІ раніше пов'язували з оточенням Віктора Януковича, інші 90% - державної Надра України. Власники самої СПК Геосервіс помінялися в 2015 році. Якщо раніше власниками компанії були Сергій Стовба (40%), Ігор Попадюк і Оксана Хрящевська (по 30%), то з жовтня минулого року 100% статутного капіталу компанії перейшли маловідомої кіпрської компанії Plast Trading Limited. У прес-службі Надра України повідомили, що СПК Геосервіс повністю вийде з проекту, поступившись свою частку держкомпанії.

Розробка Юзівського родовища - дороге задоволення. Тільки в геологорозвідку Shell планувала вкласти за кілька років близько $ 500 млн, а загальні інвестиції повинні були скласти до $ 10 млрд.

Площа Юзівської ділянки становить майже 8 000 кв км, а прогнозні запаси газу оцінюються в 4,1 трлн кубометрів. Частково він знаходиться в прифронтовій зоні.

"Навіть якщо Emerstone знайде гроші, то, наскільки прозоро пройшов новий конкурс, буде дуже негативним сигналом для інвесторів, - говорить вона. - Сам факт, що найбільше в Україні родовище йде з молотка з невідомих процедурам, тільки відіб'є бажання кому-небудь інвестувати в газову галузь ".

Раніше повідомлялося про те, що шукати сланцевий газ на Юзівському родовищі буде Yuzgas B.V.
Важлива інформація:http://lingvoportal
http://finance.bigmir.net/business
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL