Головна » Різні новини » Наскільки Франція готова забезпечити безпеку під час Євро-2016?

Наскільки Франція готова забезпечити безпеку під час Євро-2016?

10.06.2016 в 08:23 переглядів: 340 коментарів: 0 Різні новини
Десятки тисяч співробітників сил правопорядку, відпрацювання варіантів терактів, мобільний додаток і огляди у стадіонів: DW оцінила готовність Франції забезпечити безпеку на ЧЄ з футболу.

Співробітник сил безпеки перед фан-зоною в Парижі

Через півроку після терористичної атаки на Париж, що забрала життя 130 осіб, у Франції, як і раніше зберігається режим надзвичайного стану. Влада продовжували його вже тричі. Одна з головних причин такого заходу - необхідність забезпечення безпеки майбутнього чемпіонату Європи з футболу. За словами міністра внутрішніх справ Франції Бернара Казнёва, для цієї мети будуть залучені в цілому 90 тисяч поліцейських, солдатів, співробітників приватних охоронних фірм і волонтерів. Європейська футбольна першість за участю 24 кращих національних збірних стартує вже в п'ятницю, 10 червня.

Казнёв пообіцяв, що для охорони Євро-2016 будуть мобілізовані всі наявні ресурси. Свій внесок у цю справу внесуть як держава, так і організатори турніру, а також влади тих міст, в яких відбудуться матчі. МВС Франції навіть розробило спеціальне мобільний додаток (доступно англійською та французькою мовами для смартфонів на iOS і Android), оперативно уведомляющее користувачів про можливу терористичну загрозу. Сили правопорядку відпрацювали протидію десяткам можливих варіантів нападів і добре підготовлені до виконання своїх обов'язків, запевнив Казнёв.

Фінал кубка Франції - перевірка перед Євро?

Правда, фінал кубка Франції, що відбувся в кінці травня, за пару днів до оптимістичних тверджень глави французького МВС, супроводжувався дещо інший картиною: на трибуни змогли потрапити фанати з піротехнікою, димовими шашками і скляними пляшками.
 Стадіон в Ліоні, на якому пройдуть матчі Євро-2016
На стадіонах буде максимально безпечно, обіцяють французька влада
На думку експерта з тероризму з Французького інституту міжнародних відносин (IFRI) Елі Тененбаум, фінал кубка Франції послужив тестової перевіркою для сил правопорядку напередодні ЧЄ. Найбільше труднощів пов'язано з комунікацією між різними службами, що відповідають за безпеку, вважає Тененбаум. "Якщо їм вдається координувати свої дії один з одним, тоді вони ефективні. Якщо ж з якихось причин - бюрократичним, політичних чи інших - цього не відбувається, то можуть виникнути проблеми", - пояснила фахівець IFRI в бесіді з DW.

У той же час Бернар Казнёв не погодився з тим, що недоробки в забезпеченні безпеки в ході фінального поєдинку за національний кубок якимось чином можна проектувати на майбутні ігри Євро-2016. "Глядачі були інші, організатори - теж, і безпеку забезпечували інші люди", - підкреслив міністр в інтерв'ю спортивному виданню L'Equipe.

Під час ЧЄ навколо спортивних арен, на яких пройдуть його матчі, будуть обладнані відразу кілька зон безпеки. На практиці це означає, що глядачам належить пройти кілька оглядів, перш ніж потрапити на стадіон. "Стадіони контролюються добре, там атакувати нас буде дуже складно", - підтвердив в інтерв'ю DW Фабріс Полі з профспілки французької поліції. Крім того, повітряний простір над місцями проведення ігор і тренувань національних команд буде тимчасово закрито для польотів.

Найбільший головний біль для сил правопорядку представляють фан-зони - відкриті майданчики з великими екранами, на яких транслюватимуться матчі Євро-2016. Вони будуть діяти по всій країні.

Очікується, що тисячі вболівальників віддадуть перевагу спостерігати за перипетіями турніру саме в фан-зонах. Так, за попередніми прогнозами, до Франції в період проведення футбольної першості Європи прибудуть близько 8 мільйонів чоловік. При цьому лише 2,5 мільйона з них приїдуть, маючи на руках квитки на ті чи інші матчі.

Забезпечити безпеку на відкритому просторі посеред міста - завдання не з легких. У зв'язку з цим деякі аналітики навіть пропонували зовсім відмовитися від фан-зон. Однак Бернар Казнёв відкинув всі подібні ініціативи, запевнивши, що при проході на такі майданчики також буде забезпечений ретельний огляд. Експерт з тероризму Елі Тененбаум теж вважає, що фан-зони - найбільш вразливі місця з точки зору забезпечення безпеки. Однак залучення десятків тисяч солдатів для охорони правопорядку має допомогти впоратися і з цим завданням, переконана вона.

Загроза терактів в ході ЧЄ не вище, ніж в інший час

Загроза терактів у Франції зберігається, і Євро-2016, зрозуміло, є дуже привабливу мета для терористичних атак, але хорошим сигналом, на думку спостерігачів, є відсутність відомостей у спецслужб про те, що у терористів є конкретні плани нападів під час турніру.

Так, судячи з усього, не підтвердилися підозри українських силовиків про наміри затриманого на кордоні з Польщею француза. СБУ стверджувала, що молода людина планував скоїти теракти під час чемпіонату Європи, проте французькі слідчі все ж схиляються до версії про те, що мова йде, скоріше, про контрабанду зброї.
"Я б сказала, що загроза терористичної атаки для відвідувачів чемпіонату Європи не вище, ніж при будь-якому іншому подорож до Франції", - резюмувала Елі Тененбаум.
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL