Головна » Здоров`я » Опіки, що треба знати?

Опіки, що треба знати?

19.07.2016 в 09:23 переглядів: 369 коментарів: 0 Здоров`я
З настанням весни ризик отримати опік зростає. Крім небезпек, що підстерігають на кухні і в інших приміщеннях - від побутових приладів, додається ризик обпектися під час пікніка. Що потрібно знати, щоб вчасно і правильно надати допомогу собі або члену своєї сім'ї після опіку?

1. ПРИПИНЕННЯ КОНТАКТУ 

Звучить логічно і очевидно, але відразу це виходить зробити не завжди. Якщо на одяг пролився окріп, її потрібно зняти відразу, поки вона не прилипла до шкіри. Робити це потрібно так, щоб не зачепити гарячої тканиною обличчя і шию, тобто через голову знімати небажано.

При загорянні одягу її потрібно якомога швидше загасити. Для цього краще впасти на підлогу і накритися щільним ковдрою. У стані афекту люди в одязі, що горить часто бігають і махають руками, а свідки того, що відбувається намагаються збити полум'я з палаючого людини. Це велика помилка: таким чином можна тільки посилити горіння, і опіки будуть сильніше.

Не можна поливати людину водою, якщо одяг загорілася від попадання бензину або іншого пального. Вода в цьому випадку не зможе загасити вогонь, але пальне пошириться на всі ділянки тіла, утворюючи поверх води тонку плівку.

2. ОХОЛОДЖЕННЯ ПІСЛЯ 

Це основний етап надання першої допомоги при опіку, і він визначає подальший прогноз. Вдало охолодити опік, перебуваючи на природі, вийде із застосуванням спеціальних засобів першої допомоги.

Спеціальні засоби від опіків в стерильних упаковках Burnaid®Печаевскіе здатні впоратися із завданням в самих екстремальних умовах. Тому при поїздці на природу завжди беріть з собою аптечку з протиопіковими пов'язками Burnaid®Печаевскіе, які можна застосувати відразу після опіку.

Якщо є безпосередній доступ до місця опіку, пов'язку з гідрогелем слід накласти на рану. Так ви зможете швидко охолодити місце опіку і попередити потрапляння інфекції. Пов'язку з гідрогелем можна залишити на кілька годин, але при можливості її краще змінити на нову через дві-три години.

У тому випадку, коли до рани прилипла одяг, не намагайтеся її зняти. Наносите охолоджуючий гель безпосередньо на поверхню тканини. Тут стануть в нагоді пакети з гідрогелем Burnaid®Печаевскіе без пов'язки. Гідрогель оживляти тканину, і зможе виконати свою функцію. При можливості одяг навколо прилип до тіла ділянки потрібно обрізати по периметру, щоб не було ще більших пошкоджень під час руху.

3. ЗНЕБОЛЮВАННЯ

Знеболювати опік треба одночасно з охолодженням. Якщо в аптечці є ліки від болю в таблетках, можна дати відразу подвійну дозу. Біль від опіку пройде швидше, але повернеться, як тільки ліки перестане діяти. Повторно подвійну дозу препарату давати вже не можна, тому відразу, як тільки сталася травма, слід організувати доставку потерпілого в лікарню.

Якщо у вас немає досвіду, робити знеболювальний укол після опіку самостійно не потрібно. Дочекайтеся лікаря і надання кваліфікованої медичної допомоги.

4. ЗАХИСТ РАНИ 

Першу допомогу після опіку надасть правильно накладена пов'язка. У домашніх умовах виготовити пов'язку для опікової рани можна з стерильною бавовняної тканини або бинта. При цьому не можна допускати, щоб пов'язка висохла після опіку, інакше вона просто прилипне до рани і призведе до запалення.

Почавши захист від інфекції при опіковій травмі вже на етапі охолодження, ви зробите першу допомогу більш ефективною.

Якщо у вас в аптечці є охолоджуючі протиопікові пов'язки Burnaid®Печаевскіе, то правильно і швидко надати першу допомогу при опіку стає легко.

Пов'язку з гідрогелем після опіку можна застосовувати відразу після вилучення з упаковки: вона стерильна і повністю готова до застосування. За рахунок спеціального матеріалу вона не прилипає до рани і не висихає, навіть тривалий час перебуваючи на відкритому повітрі. Завдяки пов'язці Burnaid®Печаевскіе рана може «дихати», сюди проникає кисень, і не розвивається анаеробна інфекція.

5. Догляд при загоєнні

Опіки гояться довше, ніж рани від рівноцінного механічного пошкодження. Тому опікова рана завжди вимагає більш тривалого і ретельного догляду. При опіках 1 ступеня вже через два-три дні можна говорити про одужання, але навіть в такому простому випадку невірно надана перша допомога може привести до нагноєння і навіть утворення рубців.

Опіки у дітей при однаковій силі ураження шкіри завжди сильніші, ніж у дорослих. Причина цього - будова дитячої шкіри: більш тонкої і з менш вираженим шаром ороговевшего епітелію. Догляд за дитячою шкірою навіть після опіку 1 ступеня буде більш тривалим і педантичним.

У хірургії в процесі загоєння опіків прийнято застосовувати вологі антисептичні пов'язки і антисептичні емульсії і мазі - в залежності від стадії загоєння опіку. Проте, при домашньому догляді найбільш безпечним і універсальним засобом при обробці опіків є пов'язки з гідрогелем Burnaid®Печаевскіе. До їх складу входить масло чайного дерева, концентрації якого досить для надання антисептичної дії при щоденному догляді за місцем опіку.

Вам не потрібно турбуватися про те, як правильно доглядати за ураженою ділянкою шкіри. Ви просто дістаєте стерильну пов'язку з пакета, і накладаєте її на рану.

ЧОГО НЕ ПОТРІБНО РОБИТИ ПІСЛЯ 

Ні в якому разі не заливайте місце опіку маслом, мазями або будь-якими іншими засобами з жиром. Це одна з найпоширеніших помилок, що допускаються при опіках. Жир на шкірі утворює тонку плівку, через що набагато складніше здійснюється теплообмін, що сприяє більш глибокому поразці тканин.

При опіках також не можна користуватися зеленкою або йодом, оскільки це може ускладнити визначення ступеня опіку лікарем.
Цікава інформація:http://lingvoportal.blogspot.com/p/blog-page_1973.html
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL