Головна » Здоров`я » Оптово-відпускні надбавки не повинні перевищувати 5%, а роздрібні - 20%.

Оптово-відпускні надбавки не повинні перевищувати 5%, а роздрібні - 20%.

24.11.2016 в 10:31 переглядів: 319 коментарів: 0 Здоров`я
Державне регулювання цін пропонується поширити на медикаменти, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабміну № 333 від 25 березня 2009, і одночасно включені в програму державного відшкодування вартості лікарських засобів.

Аналіз аналітиків показав, що з січня по жовтень 2016 року середня роздрібна націнка в сегменті препаратів, включених до Національного переліку, становить 20,1%. Середня націнка по ринку в цей же період - 21,5%, а для препаратів, вартість яких підлягає відшкодуванню, - 18,6%. При цьому простежується тенденція до зниження роздрібної націнки.

Новий перелік препаратів містить 21 позицію без вказівки форми випуску і сили дії (дозування), як це було в попередніх проектах.
За підсумками 10 місяців 2016 року, обсяги аптечних продажів цих лікарських засобів склали 29,7 млн ​​упаковок на 1,6 млрд грн, що відповідає 4% від загального обсягу роздрібного ринку. Найбільші обсяги продажів у грошовому вираженні - препаратів метформіну, а в натуральному - еналаприлу.

Але чіткого визначення, які саме препарати будуть підпадати під відшкодування вартості, в проектах немає. Аналітики розрахували, скільки грошей знадобиться на відшкодування вартості всіх препаратів в межах кожної групи на прикладі найдешевшого препарату з урахуванням форми випуску і дози.

При такій моделі відшкодування загальний обсяг коштів, необхідних для компенсацій, за підсумками 10 місяців 2016 р склав би 792 млн грн. Тобто близько 950 млн грн на рік.

Нагадаємо, в доопрацьованому урядом до другого читання проект бюджету на 2017 рік на компенсацію вартості ліків заплановано навіть більше - 1,2 млрд- грн. Але проблема в тому, що ні в одному із зазначених проектів немає чіткої відповіді, які саме препарати потраплять до пільгового списку, чи будуть це тільки оригінальні ліки або генерики (аналоги), в який саме дозуванні і формі випуску? Це здатне дестабілізувати роботу всього вітчизняного фармацевтичного ринку, впевнені експерти.
Важлива інформація:http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL