Головна » Різні новини » Пляжний скандал в Одесі: замість піску - дошки

Пляжний скандал в Одесі: замість піску - дошки

13.06.2016 в 08:17 переглядів: 261 коментарів: 0 Різні новини
Чиновники вимагають прибрати дошки, а підприємці хочуть заробити в короткий сезон
Туристичний сезон в Одесі вже в розпалі - міські пляжі переповнені відпочивальниками, правда, замість звичного піску у водній кромки їх зустрічають дерев'яні настили.

Днями через це розгорівся скандал на пляжі в районі 12-ї станції Великого Фонтану. Тут орендар покрив пісок залізними підпорами і дошками, чим викликав хвилю обурення як серед місцевих жителів, так і у чиновників. Градоначальник розпорядився демонтувати надбудову, але незабаром змінив рішення.

"Позиція міської влади однозначна - ми категорично проти будівництва на пляжах, проти настилів і будемо демонтувати будь-які дошки. Але в цьому випадку виявилося, що орендар кілька разів намивав пісок, але його весь час змивало водою. Єдина можливість зберегти пляж - встановити такий настил" , - пояснив "Сегодня" мер Геннадій Труханов.

Міські пляжі. Одесити і гості міста вже відпочивають і загоряють на піщаних і кам'яних пляжах. Фото: dumskaya.net Тим часом самі орендарі зізнаються, що змушені накривати пісок собі на шкоду. "Це витратно і економічно не вигідно. За законодавством, кожен громадянин може безкоштовно пройти до водойм і користуватися водними ресурсами.

Виходить, що навіть на орендованих ділянках водою можна користуватися вільно, а полежати на піску - немає. У 2007 році орендарі домовилися віддавати 30% території пляжів для безкоштовних послуг, але хтось віддає і велику територію - при цьому це вибір бізнесмена, а не обов'язок. але тепер влада вимагає від підприємців ще й віддавати для загального користування пісок між шезлонгами на платних ділянках. Тому орендарям доводиться йти на хитрість , щоб заробити в туристичний сезон, адже якщо пісок громадський, то настили - платні, і вільний доступ до них ніде не прописаний ", - розповів" Сегодня "один з орендарів пляжу в районі Траси здоров'я.

Ліквідація. Міські чиновники - проти дощок і за пісок і гальку. Фото: od.vgorode.ua
При цьому підприємці зізнаються, що настили тільки збільшують вартість пляжних послуг. "13 років тому за оренду 2500 квадратних метрів ми платили 276 грн на місяць і могли дозволити собі завезення і чистку піску, ремонт траверсів, бун. Зараз оренда коштує 10 000 гривень на місяць. Ми витрачаємо гроші весь рік, а заробляємо тільки з 15 червня по 15 серпня. Ще й потрібно платити зарплату співробітникам ", - нарікають бізнесмени на Ланжероні.

Узбережжя. Без піску діти не зможуть грати і будувати замки. Фото: culturemeter.od.ua
Самі одесити не в захваті від ініціативи з настилами. "Дошки біля моря можуть швидко прогніть, і людина може провалитися, а залізні перекриття - поржавіти. Тут же можуть бути і іржаві цвяхи, а з дерева легко зловити скалку - це небезпечно не тільки для дорослого, але і для дитини. Та й дітям як грати на пляжі без піску ", - говорить тато дворічної дівчинки Владислав Вороний.
А пенсіонер Валентин Егорскій нарікає, що при радикуліті зручніше лежати на піску. "Пляж без піску не може бути. Ходити по ньому або по гальці, лежати на підстилках - це все корисно для здоров'я", - впевнений чоловік.

Цікаво, що ведення пляжного бізнесу в Одесі та за кордоном помітно відрізняється. На Заході підприємець надає послуги тільки влітку - оренду парасольок, тапчанів, шезлонгів, продаж сувенірів та ласощів. При цьому він не відповідає за буни і пісок. У нас же в оренду здають берегозахисні зміцнення і пісок, за який орендар несе відповідальність круглий рік. Він зобов'язаний його намивати і чистити за свій рахунок.
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL