Головна » Економіка » Право і здоровий глузд

Право і здоровий глузд

05.09.2016 в 07:07 переглядів: 290 коментарів: 0 Економіка
Американське видання Law360 аналізує взаємні претензії між українським "Нафтогазом" і російським "Газпромом". Конфлікт між правомірністю підписаних контрактів і міжнародними економічними стандартами як основна проблема суперечок.

Суть спору така - представники "Газпрому" посилаються на підписані членами уряду нині побіжного президента Віктора Януковича контракти на поставки газу. При цьому ціни ці істотно завищені. В результаті "Нафтогаз" домігся накладення українськими антимонопольними органами штрафу "Газпрому" в розмірі $ 3,3 млрд за контракт, умови якого неприпустимі в будь-якій демократичній державі.

В арбітражному суді нині розглядаються два позови, які газові компанії подали один проти одного. В одному позові "Нафтогаз" вимагає $ 14,2 млрд відшкодування від "Газпрому", в іншому ж позові мова йде про $ 11,7 млрд відшкодування збитку і скасування деяких положень контракту, зокрема, того пункту, згідно з яким Україна не може експортувати газ іншим країнам, а також про те, що Росія може поставити менший об'єм газу, але оплата все одно буде стягуватися в тому ж обсязі і терміни, не дивлячись на будь-які обставини.

Журналіст "Law 360" Джек Ньюшем, проаналізував позиції "Газпрому" і "Нафтогазу" в розгляді в арбітражному суді щодо підписаних контрактів на постачання газу в Україну. Переклад статті "Gazprom Says Ukraine's Gas Co. Wants $ 14B In Arbitration" публікує Без Табу.

Оригінал - Gazprom Says Ukraine's Gas Co. Wants $ 14B In Arbitration
Газпром повідомив, що українська газова компанія подала позов на 14 млрд в Арбітражному суді

Російський газовий гігант ВАТ «Газпром» повідомив, що державна газова компанія України «Нафтогаз» вимагає $ 14,2 млрд в суперечці за операцію купівлі-продажу газу на 10 років, що становить майже половину від $ 31,8 млрд, які «Газпром» зажадав в тому ж арбітражному суді.

У фінансовому звіті, розміщеному на офіційному сайті в понеділок, «Газпром» підкреслив, що «Нафтогаз України» просить у трибуналу Арбітражного суду Стокгольмської торгової палати про зниження ціни, яку компанія погодилася заплатити за поставки газу. Також українська сторона просила про повернення переплат за останні п'ять років, і дозволу на реекспорт газу, який компанії закуповують у Росії (діяльність, заборонена згідно з договором).

Відповідно документам, російська компанія не вірить, що ці, або будь-які подібні дії «могли б зробити істотний негативний вплив» на фінанси «Газпрому».

Це стало відомо через кілька місяців після того, як «Газпром» повідомив, що збільшує свої претензії ще на $ 2,5 млрд за нібито нездатність «Нафтогазу» здійснити оплату в третьому кварталі 2015 року відповідно до пункту «take or pay» в контракті . Цей пункт передбачає, що «Нафтогаз» повинен заплатити за узгоджений обсяг газу, навіть якщо насправді отримав менший обсяг поставок від «Газпрому».

Компанії уклали договір купівлі-продажу газу і підписали в січні 2009 року контракт, в якому говориться, що «Нафтогаз» буде платити частинами за поставлені за контрактом обсяги газу, звіти про перекладах яких розміщує бухгалтерія на офіційному сайті «Газпрому». Контракт також забороняє «Нафтогазу» експортувати зайвий природний газ - спірний пункт, який обурив Європейську Комісію, і який передбачає обмеження міжнародної торгівлі, дозволяючи «Газпрому» ставити невиправдано високі ціни в деяких країнах.

«Газпром» почав арбітражний процес в червні 2014 року, і щоб домогтися необхідних результатів, він із самого початку підтримував вимогу на рівні $ 4,5 млрд, які нібито становили борг «Нафтогазу» за заявленими рахунках «Газпрому» за поставки газу і процентних платежів.

У «Газпромі» повідомили, що «Нафтогаз» подав свій позов в той же час, вимагаючи перегляду цін і компенсацію за переплати, починаючи з травня 2011 року, а також вимагаючи скасування пункту про заборону на реекспорт природного газу. За даними «Газпрому», «Нафтогаз» хоче отримати $ 11,7 млрд.

У «Нафтогазі» заявили, що принцип "take or pay" недійсний, непридатний, неринковий, а також, що арбітражний суд визначить законність пункту.

На цьому тижні в «Газпромі» повідомили, що засідання почнуться у вересні, а рішення по обох позовах очікується в березні.

У «Газпромі» додали, що очікують в цей же час рішення шведських арбітрів по слухань другого спору з «Нафтогазом» над іншим контрактом на поставку газу, який, згідно з претензіями «Нафтогазу» порушує закони України, Швеції і Європейського Союзу. Українська компанія вибирає між $ 11 млрд і $ 16 млрд в цьому арбітраж, відзначає «Газпром».

Фінансисти «Газпрому» також зазначають, що Верховний Суд відхилив їх протест на законність штрафу в 86 мільярдів гривень ($ 3,3 млрд), накладеного антимонопольними організаціями в Україні. Російська компанія заявила, що розглядає свої правові варіанти.

Жодна зі сторін не погодилася прокоментувати ситуацію в інший час, окрім робочих годин в середу в Києві і Москві. Будь-який інший інформації у справі добути не вдалося.
https://beztabu.net
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL