Головна » Різні новини » Президент Польщі підписав закон про декомунізацію

Президент Польщі підписав закон про декомунізацію

23.05.2016 в 06:10 переглядів: 214 коментарів: 0 Різні новини
Виявляється, в Польщі досі не було закону про декомунізацію - позбувалися в цій країні від комуністичного минулого за особистою ініціативою. Мабуть, ініціатива закінчилася, а об'єкти комуністичного минулого залишилися, ось і довелося приймати закон, щоб змусити місцеву владу завершити процес. А то розслабилися.

Раніше закон про декомунізацію прийняв польський парламент, а вчора його підписав президент країни Анджей Дуда, ніж ввів його в дію. У Польщі ще не менше 1 тисячі вулиць та інших об'єктів, які названі на честь діячів часів комуністичного режиму.

Місцевій владі Варшава дає 1 рік, протягом якого потрібно повністю очиститися від комуністичних назв. Ні вулиці, ні сквери, ні мости - ніщо своєю назвою не повинно нагадувати про минуле.

При цьому в Польщі не закликають «стерти і забути». Історія є історія, з хорошими і поганими сторінками, тому пам'ятники комуністичного періоду пропонують поставити в спеціальних парках, щоб будь-який бажаючий міг прийти і ознайомитися з тим, що було в певний момент польської історії.

Як зазначає «Біржовий лідер», раніше аналогічний закон прийняли в Україні. Зараз декомунізація на фінішній межі. З великих міст залишилося перейменувати тільки Кіровоград.
Раніше повідомлялося, що місцеві жителі і німецький клей не дали знести «Леніна» в Одесі.
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL