Головна » Здоров`я » Проста формула розрахунку безпечної дози спиртного

Проста формула розрахунку безпечної дози спиртного

04.05.2016 в 07:51 переглядів: 1969 коментарів: 0 Здоров`я
«Я знаю свою норму!» - Знаменита фраза, часто звучить на вечірках і дружніх посиденьках. На жаль, в більшості випадків вона не має нічого спільного з дійсністю, і на ранок людина прокидається з жахливим головним болем.

«Не розрахував ...» - покаянно думає він. - «Наступного разу буду розумніший». Чи не хочете опинитися на місці нашого героя? Читайте, як розрахувати оптимальну дозу алкоголю і відчувати себе здоровим.

Існує проста формула розрахунку безпечної дози спиртного: 1,5 мл чистого алкоголю на 1 кг маси тіла. Однак в різних напоях його кількість відрізняється, і тут без математики обійтися не вийде. Наприклад, в 1 л пива міцністю 5% міститься 50 мл чистого спирту, стільки ж, скільки в 100 мл горілки.

Втім, якщо похмілля вам вдалося уникнути, це зовсім не означає, що здоров'ю не було завдано шкоди. Печінка має умовний поріг токсичності: для людини вагою 70 кг він становить приблизно 90 г чистого алкоголю на добу. Мозок ще більш чутливий: для інтоксикації йому досить 19 г спирту.

В результаті тривалого зловживання алкоголем часто розвивається психоорганічний синдром який проявляється недоумством: зниженням пам'яті, і тд

Регулярно вживаючи алкоголь, ми не даємо зруйнованим клітинам відновлюватися, і в організмі починаються патологічні зміни. Пам'ятайте: щоб повністю вивести 170 г алкоголю з організму, здоровій людині знадобиться не менше 8 днів.

Коли починається алкоголізм?

Визначаючи для себе норму, орієнтуйтеся на клінічну класифікацію алкоголізму за кількістю спожитого спиртного. Помірно вживання алкоголю: не більше 100 г горілки 1-4 рази на місяць.

Систематичне пияцтво: 200-400 г горілки 1-2 рази в тиждень.

Звичне пияцтво: 300-500 г горілки більше 2 разів на тиждень.

Якщо замість горілки ви п'єте пиво, сидр або вино, просто порівняйте кількість чистого спирту в напоях. Зручно використовувати європейську систему, розраховуючи алкоголь в одиницях (10 мл чистого алкоголю = 1 одиниці алкоголю):

Фортеця (%) х обсяг (мл) / 1000 = кількість одиниць алкоголю. Якщо є мотивація лікуватися від алкоголізму, то можна лікувати чим завгодно, хоч пургеном, хоч змазуванням голови «зеленкою» або окропленням «святий водичкою», значення не має. Доросла людина захворює на алкоголізм, якщо регулярно вживає понад 3 одиниць алкоголю.

Як потрібно пити алкоголь?

Звичайно ж, корисніше не вживати алкоголю зовсім, але якщо ви не готові відмовитися від цієї шкідливої ​​звички - дотримуйтеся наступних правил:

Не перевищуйте індивідуальну дозу алкоголю. Не змішуйте напої: це прямий шлях до важкого похмілля.

Чи не запивайте алкоголь газованими напоями. Не паліть під час вживання алкоголю: це підсилює сп'яніння і інтоксикацію організму. Закушуйте алкогольні напої лимоном: вітамін C прискорює метаболізм алкоголю.

А як же вино?

Червоне сухе вино - визнаний антиоксидант, і воно дійсно сприяє зниженню рівня холестерину в крові. Однак не варто використовувати його як ліки: для цього є менш радикальні способи, та й ефективність вина для профілактики хвороб серця і атеросклерозу не підтверджена серйозними науковими даними. Якщо не хочете нашкодити організму - випивайте не більше 450 мл вина в тиждень.

Джерело: http://telegraf.com.ua
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL