Головна » Різні новини » Розумні коали переходять через дорогу за правилами

Розумні коали переходять через дорогу за правилами

30.07.2016 в 08:35 переглядів: 269 коментарів: 0 Різні новини
Розумні коали переходять через дорогу за правилами

Дослідники вивчили поведінку 72 коал, що живуть поблизу від переходів, які влади штату обладнали в 2010-2013 роках.

Це перше дослідження з вивчення ефективності переходів, які стали частиною проекту вартістю 20 млн доларів щодо запобігання загибелі на дорогах цих тварин.

"Я досить скептично ставився до можливості навчити коал користуватися переходами", - говорить професор Дерріл Джонс, фахівець з поведінкової екології Університету Гріффіта в Брісбені.

"Повинен зізнатися, я думав, що коали - досить тупі тварини, - каже вчений. - Але насправді це не так. Вони здатні легко пристосовуватися до нового. Жодна коала у всій еволюційної історії виду ніколи не проходила по спеціально прокладеній для неї доріжці по підземному переходу, але буквально за пару місяців - набагато швидше, ніж хто б то не було міг припустити, - вони засвоїли це нове для себе вміння ".

В ході дослідження, результати якого опубліковані в журналі Wildlife Research, застосовувалися найрізноманітніші методи спостереження за коал: камери, нашийники з GPS і новітні бездротові розпізнавальні елементи, які взаємодіяли з встановленими на вході і виході кожного переходу приладами.

"Це дослідження виявиться дуже важливим в підтвердженні того, що коали насправді користуються побудованими для них переходами", - говорить професор Джонс.

Переходи і непереборні для диких тварин загородження були встановлені в тих місцях, де особливо часто відбувалися зіткнення тварин з автомобілями.

І хоча автостради з пожвавленим рухом і раніше представляють собою загрозу для коал, смертельні випадки, за словами професора Джонса, вдалося практично повністю звести нанівець.

Мости розміром з коалу

У штатах Квінсленд, Новий Південний Уельс і в Австралійської столичної території коали внесені до Червоної книги і знаходяться під захистом національного закону про охорону природи.

У 2010 році влада штату Квінсленд опублікували спеціальну доповідь про популяцію коал, за даними якого за 10 років їх чисельність в районі Брісбена скоротилася на 68%.

"Це жахливе скорочення, - говорить професор Джоунс. - Якщо воно продовжиться, то дуже скоро коали остаточно вимруть ".

Хоча головне місце проживання коал - дерева, вони нерідко пересуваються по землі в пошуках нових дерев, їжі, води і партнерів для спаровування. Велика частина такого руху припадає на нічні години, і автомобільні дороги - головна загроза для життя цих тварин.

Щоб знизити смертність серед коал, влада штату стали будувати спеціальні загородження. І хоча вони перегороджують коалам шлях до дороги, професор Джонс вважає, що це не вихід.

"Коали повинні мати можливість пересуватися від місця до місця. Якщо їх ізолювати в замкнутому середовищі, шанси на виживання у них значно знижуються ", - говорить він.

Професор Джонс і його співробітники були залучені для пошуку недорогого та ефективного вирішення проблеми. Замість того щоб будувати нові мости, вони вирішили злегка модифікувати вже існуючі і проходять під шосейними дорогами водоспуски. У них були прибудовані спеціальні містки, які дозволяють коалам не потрапляти у воду.

Для перевірки ефективності нового методу дослідники відловили і позначили коал по обидва боки переходів уздовж дороги між містами Брісбен і Голд-Кост.

За півтора року вчені зафіксували 130 випадків використання коал обладнаних для них переходів. У той же час скористалися ними всього 21% помічених коал.

Камери зафіксували також ряд випадків, коли переходами користувалися й інші тварини: єхидні, варани, опосуми і кенгуру.

Відрізняється розумом і кмітливістю

"При переході коали користувалися багатьма різними прийомами", - говорить професор Сіднейського університету Метью Кроутер. Сам він участі в дослідженні не приймав, але вважає його результати дуже важливими.

"Найчастіше вчені вимірюють лише зміни в популяції по ту чи іншу сторону дороги. В даному ж випадку вони вивчали поведінку окремих коал ", - говорить він.

Найбільшою загрозою для коал професор Кроутер вважає втрату ними довкілля, і дороги цього чимало сприяють, утворюючи "поля смерті" між різними місцями життя тварин.

Кроутер вважає, що екодукі - хороший спосіб скоротити смертність коал і інших тварин, але необхідно ретельно спостерігати, щоб переконатися, що вони діють.

Хоча професор Кроутер і вважає цікавим те, що коали навчилися користуватися дорожньою інфраструктурою, він зазначає, що кмітливість цих тварин часто недооцінюється.

Незважаючи на поганий зір, нагадує вчений, у коал прекрасний слух, відмінний нюх і здатність орієнтуватися в просторі.

http://news.bigmir.net/life

Важлива інформація:http://lingvoportal

 
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL